Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przyłącza się do działań podejmowanych przez NSZZ „Solidarność”, których celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki administracji rządowej.

Z racji iż członkowie korpusu służby cywilne strajkować nie mogą, to pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w ramach protestu od 15 do 18 stycznia noszą żółte wstążki i informują jednocześnie, że protest nie wpłynie negatywnie na pracę urzędu, i obsługę klientów. Wstążki mają być formą wyrażenia niezadowolenia z wysokości płac.

„Obecny poziom płac, w tym pracownikom z długoletnim stażem, nie pozwala na godne życie i utrzymanie rodziny, a w przyszłości na godne emerytury. Pensja zasadnicza ponad połowy pracowników naszego urzędu nie przekracza 1900 zł netto” – czytamy w piśmie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników UW w Rzeszowie, podpisanym przez przewodniczącego Łukasza Rzepkę.
Reklama
Żółte wstążki znajdą się również na ramionach pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w delegaturze tarnobrzeskiej, przemyskiej oraz krośnieńskiej. Warto wspomnieć, że zdaniem Komisji Zakładowej „Solidarność” zwiększenie wynagrodzenia części urzędników czy funkcjonariuszy odbywa się kosztem pozostałych.

„Wynagrodzenie innych grup zawodowych, w szczególności funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, Krajowej Administracji Skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, będących jak my pracownikami jednostek finansów publicznych, w 2019 r. realnie wzrosną. Jest to w dużej mierze efekt akcji protestacyjnych i strajków” – czytamy dalej w piśmie.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest TUTAJ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Reklama