Rzeszów - Czwartek, 09.01.2025
Reklama

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych. Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, a koszt jego budowy wyniesie ok. 20 mln zł.

Na konferencji prasowej w rejonie projektowanego parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego pojawili się radni Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski oraz Jolanta Kaźmierczak wraz z zastępcą prezydenta Rzeszowa Markiem Ustrobińskim. Podczas spotkania zaprezentowano projekt graficzny parkingu oraz kilka informacji związanych z realizacją inwestycji.

„Od czasu kiedy powstały tutaj baseny, mówimy o tym, żeby dodać w tym miejscu parking wielopoziomowy, który po pierwsze zapewni przestrzeń parkingową dla obiektu sportowego, a po drugie pozwoli mieszkańcom na pozostawienie samochodów przy swoim mieszkaniu” – rozpoczął konferencję Marcin Deręgowski, przewodniczący komisji sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.



Koncepcja zaprezentowanego parkingu zakłada budowę obiektu zdolnego pomieścić 236 samochodów. Projekt obiektu przewiduje montaż fotowoltaiki: „Ogniwa będą zamontowane na ostatniej kondygnacji, a także na elewacji tego obiektu” – informował Marek Ustrobiński.
Reklama
Produkowana energia elektryczna będzie przeznaczona na zasilanie pobliskich obiektów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włącznie z basenami otwartymi. Kwestia opłat za korzystanie z parkingu jest wciąż omawiana. Wiadomo jednak, że dla osób korzystających z basenów będzie darmowy. Prezentowany obiekt ma mieć 14 metrów wysokości. Parking ma być pięciokondygnacyjny.

„Jestem przekonany, że w roku przyszłym będziemy mogli już zrealizować ten obiekt.  Tutaj prezentujemy koncepcje, która została uzgodniona. Teraz będzie faza projektowania. Zależy nam wszystkim, żeby ta budowa rozpoczęła się jak najszybciej” – dodaje wiceprezydent Rzeszowa.

Znamy również szacunkowy koszt inwestycji: „Przewidujemy ok. 20 mln zł” – informuje Marek Ustrobiński. Projekt jest zapisany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa z datą realizacji wyznaczoną na lata 2020-2023. Dokumentacja techniczna ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Rzeszów

Rozpoczęto kolejny etap modernizacji hipermarketu E. Leclerc

RZESZÓW. Hipermarket E.Leclerc w Rzeszowie wszedł w drugą fazę modernizacji swojego obiektu.

Rzeszów

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów

Na parkingu przy hali na Podpromiu uruchomiono punkt kontroli autokarów

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie uruchomiła stały punkt kontroli autokarów wycieczkowych. Znajduje się on przy hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu.

Rzeszów

Na ul. Cieplińskiego samochód potrącił pijanego pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala

25-letni mężczyzna został potrącony przez samochód na ul. Cieplińskiego. Jak się okazało, był pijany. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Prawie 1 milion zł dla WSIiZ na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił komunikaty o wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego przyznanych na rok 2019.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski jednak nie zmieni logo

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek podjął decyzję o zachowaniu obecnie obowiązującego logo uczelni.

Reklama