Rzeszów - Poniedziałek, 27.01.2025
Reklama

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych. Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, a koszt jego budowy wyniesie ok. 20 mln zł.

Na konferencji prasowej w rejonie projektowanego parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego pojawili się radni Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski oraz Jolanta Kaźmierczak wraz z zastępcą prezydenta Rzeszowa Markiem Ustrobińskim. Podczas spotkania zaprezentowano projekt graficzny parkingu oraz kilka informacji związanych z realizacją inwestycji.

„Od czasu kiedy powstały tutaj baseny, mówimy o tym, żeby dodać w tym miejscu parking wielopoziomowy, który po pierwsze zapewni przestrzeń parkingową dla obiektu sportowego, a po drugie pozwoli mieszkańcom na pozostawienie samochodów przy swoim mieszkaniu” – rozpoczął konferencję Marcin Deręgowski, przewodniczący komisji sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.



Koncepcja zaprezentowanego parkingu zakłada budowę obiektu zdolnego pomieścić 236 samochodów. Projekt obiektu przewiduje montaż fotowoltaiki: „Ogniwa będą zamontowane na ostatniej kondygnacji, a także na elewacji tego obiektu” – informował Marek Ustrobiński.
Reklama
Produkowana energia elektryczna będzie przeznaczona na zasilanie pobliskich obiektów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włącznie z basenami otwartymi. Kwestia opłat za korzystanie z parkingu jest wciąż omawiana. Wiadomo jednak, że dla osób korzystających z basenów będzie darmowy. Prezentowany obiekt ma mieć 14 metrów wysokości. Parking ma być pięciokondygnacyjny.

„Jestem przekonany, że w roku przyszłym będziemy mogli już zrealizować ten obiekt.  Tutaj prezentujemy koncepcje, która została uzgodniona. Teraz będzie faza projektowania. Zależy nam wszystkim, żeby ta budowa rozpoczęła się jak najszybciej” – dodaje wiceprezydent Rzeszowa.

Znamy również szacunkowy koszt inwestycji: „Przewidujemy ok. 20 mln zł” – informuje Marek Ustrobiński. Projekt jest zapisany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa z datą realizacji wyznaczoną na lata 2020-2023. Dokumentacja techniczna ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.




Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Rzeszów

Giełda biżuterii i minerałów w weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 29 i 30 października 2022 po raz pierwszy w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowa Giełda Biżuterii i Minerałów. Będą to największe targi biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

Reklama