Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

Dodano:

Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

„Projekt Rzeszów” to robocza nazwa mapy odwzorowującej stolicę województwa podkarpackiego, będącej dodatkiem do symulatora autobusu OMSI 2.

„Projekt będzie półrealny. Oznacza to, że układ dróg w większości będzie pokrywał się z rzeczywistym, choć w pewnych miejscach mogą pojawić się pewne niewielkie odstępstwa bądź uproszczenia. Choć wiele terenów jest tworzone wykorzystując już gotowe obiekty stworzone przez twórców innych map, na mapie pojawią się charakterystyczne obiekty z Rzeszowa.” – czytamy na stronie Projekt Rzeszów.
W grze wcielimy się w kierowcę rzeszowskiego autobusu miejskiego, który będzie rozwoził pasażerów na trasie wybranej linii. Gracz będzie mógł, m.in. obsługiwać pulpit, zatrzymywać się na przystankach czy otwierać i zamykać drzwi pojazdu.
Reklama
Twórcą projektu jest mieszkaniec Rzeszowa, Karol Żelazko, student informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, który do pracy nad mapą wykorzystuje darmowego programy i narzędzia takie jak: Blender, GIMP, Google Earth, Google Street View. Karol korzysta również ze zdjęć budynków i obiektów, które przesyłają mu sami mieszkańcy Rzeszowa. Całość prac wykonuje samodzielnie w wolnym czasie.

Jak na razie, nie wiadomo kiedy można spodziewać się premiery dodatku. Postęp w pracach nad projektem można obserwować na facebookowej stronie projektrzeszow.blogspot.com

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec przy ul. Geodetów przechodzi metamorfozę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja 15-piętrowego wieżowca przy ul. Geodetów 1, niegdyś najwyższego budynku w Rzeszowie. Prace wykonuje firma Erbud International.

Rzeszów

Ciąg dalszy kampanii promującej komunikację miejską. Tym razem z podobizną Matyldy Kowal

RZESZÓW. Matylda Kowal jest drugą po Krystianie Herbie ambasadorką kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską. Reklamy z podobizną biegaczki pojawiły się na jednym z przystanków oraz na autobusie MPK.

Rzeszów

Zbiórka odpadów niebezpiecznych, odzieży oraz tekstyliów w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 7 kwietnia 2025 r. rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 14 kwietnia...

Rzeszów

18. PKO Półmaraton Rzeszowski. Trasa, utrudnienia, objazdy MPK

RZESZÓW. Półmaraton Rzeszowski osiągnął pełnoletność. W najbliższą niedzielę już po raz 18. biegacze opanują ulice Rzeszowa. W imprezie wystartuje prawie 2000 osób ze stolicy Podkarpacia, z innych polskich miast, jak również z...

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Reklama