Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Powołano Rzeszowską Radę Kobiet. W skład weszło 14 pań

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. 14 pań reprezentujących różne środowiska weszło w skład Rzeszowskiej Rady Kobiet, której oficjalne powołanie odbyło się w piątek w Urban Lab. Na czele rady stanęła Patricia Mitro.  

Rzeszowska Rada Kobiet to kolejna grupa społeczna, którą powołano dla jeszcze lepszej komunikacji między władzami miasta, a jego mieszkańcami.

- Aktywne włączenie mieszkańców we wspólne zarzadzanie miastem to jeden z priorytetów mojej prezydentury. Dzisiaj powołujemy interesującą i ambitną instytucję, która jestem przekonany, umocni mnie w kolejnym obszarze. Ale przede wszystkim skorzystają na tym mieszkańcy Rzeszowa. Skonsolidowaliśmy różne środowiska kobiece w jednym organie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Przewodniczącą rady jest Patricia Mitro, wiceprzewodniczącą Magdalena Koryl a sekretarzem Joanna Lasko. W radzie zasiadają ponadto: Dorota Rząsa, Krystyna Dziągwa, Małgorzata Cisek-Kozioł, Irena Paterek, Anna Skiba, Beata Kuman, Anna Siewierska – Chmaj, Agnieszka Buk, Sylwia Mazur, Jowita Pawluczy i Anna Pięta – Szawara.

- To szczególny dzień dla naszego środowiska. Ja będę odpowiedzialna za rozwój przedsiębiorczości i stworzenie miejsca dedykowanego kobietom. Najważniejsze działania rady na najbliższe miesiące to profilaktyka psychologiczna dla dzieci, rozwój i współpraca dla kobiet oraz ich zdrowie prokreacyjne – wylicza Patricia Mitro.
Reklama
Zadaniem rady będzie przede wszystkim analiza polityki miasta pod względem różnorodnych potrzeb kobiet, diagnoza sytuacji kobiet w mieście oraz wyrażanie opinii na temat rozmaitych projektów dokumentów strategicznych miasta.

Rzeszowska Rada Kobiet będzie spotykać się przynajmniej raz w miesiącu. Członkinie rady będą również prowadziły dyżury dla mieszkańców w siedzibie Urban Labu. Pierwszy taki dyżur, z udziałem Małgorzaty Cisek-Kozioł oraz Krystyny Dziągwy,  odbędzie się w środę, 23 lutego w godz. 10:00 – 12:00.

Poniżej harmonogram kolejnych dyżurów:

2 marzec, godz. 16.00 – 18.00 – Patricia Mitro i Jowita Pawluczy
9 marzec, godz. 10.00 – 12.00 – Irena Paterek i Anna Skiba
16 marzec, godz. 16.00 – 18.00 – Dorota Rząsa i Joanna Lasko.

Rzeszowska Rada Kobiet jest kolejną grupą społeczną, która będzie wspomagać prezydenta miasta. Wcześniej powołano także społeczne rady sportu i kultury.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Reklama