Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Postęp prac przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie. Wykonawca, firma OBO Polska, kontynuuje roboty na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Układane są m.in. płyty i kostka granitowa. W zeszłym tygodniu na plac budowy przyjechały już pierwsze drzewa.

Remont ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Największą i zarazem najdroższą częścią inwestycji jest przebudowa instalacji podziemnych. - Zakończono już prace przy przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wodociągowej oraz sieci gazowej oraz przy układaniu kabli oświetleniowych wraz z zabezpieczeniem sieci energetycznej – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Aktualnie wykonawca realizuje roboty związane z korytowaniem pod konstrukcje nowej jezdni oraz układaniem płyt granitowych i kostki granitowej. Kontynuowane są również prace przy układaniu krawężników oraz obrzeży kamiennych.

Docelowo w ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia deptaka. Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, pojawi się szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego zamontowane zostaną płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm.
Reklama
W ramach inwestycji przebudowywany jest również plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.

Przebudowana ulica Grunwaldzka będzie bardziej zielona. Posadzone zostaną nowe drzewa. W ubiegłym tygodniu część nich już została dostarczona na plac budowy. Pojawią się po stronie zachodniej ulicy, na odcinku od ul. Kościuszki do budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego a także na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Jana III Sobieskiego i na placu na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z ul. Bernardyńską. Wszystkie drzewa będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

Wartość inwestycji to blisko 14 mln zł. Prace mają zakończyć się we wrześniu br.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z placu budowy. Pełną fotorelację znajdziecie na FOTO.resinet.pl



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Reklama