Rzeszów - Sobota, 11.01.2025
Reklama

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to duża inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Jeden z nich to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. W ramach tego zadania przebudowano ul. Grottgera i plac Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, ul. Asnyka na odcinku ok. 60 m, ul. Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ul. Batorego na odcinku ok. 50 m. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera powstało rondo oraz ścieżki rowerowe. Wybudowano nowe i przebudowano istniejące chodniki oraz oświetlenie. Inwestycja objęła także przebudowę pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która pełni funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.

Drugi element to przebudowa placu przed dworcem kolejowym i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się ponad 100 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W ramach tej części inwestycji, od nowa zaaranżowany został plac przed dworcem. Ułożona została tam nowa nawierzchnia, pojawiły się ławki, fontanna. Zamontowane zostały tam także nowoczesne, przeszkolone wiaty.
Reklama
Część drogowa RCK została udostępniona mieszkańcom pod koniec ubiegłego roku. Plac dworcowy na razie pozostaje jeszcze nieczynny, ze względu na konieczne poprawki, które miasto nakazało wykonawcy. - Poprawki, które zostały zlecone polegały m.in. na wyregulowaniu pantografów (urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych), a także na drobnych pracach takich jak miejscowe uzupełnienie żywicy czy też poprawa oznakowania lub przełożenie kostki w kilku miejscach – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejnym elementem, który wstrzymuje otwarcie palcu dworcowego, jest brak regulaminu parkingu podziemnego. Ten ma zostać uchwalony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Po uprawomocnieniu się uchwały zawierającej regulamin, poznamy termin uruchomienia parkingu. Będzie to najprawdopodobniej początek lutego.  

Koszt tych dwóch elementów Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, za które odpowiedzialne jest miasto, to ponad 50 mln zł.

Po stronie PKP S.A. pozostaje ostatni etap inwestycji, tj. modernizacja budynku dworca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Rzeszów

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

RZESZÓW. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Rzeszów

ZTM przywraca kursowanie autobusu linii nr 50 na Zalesiu

RZESZÓW. Od 2 września br. przywrócona zostaje linia nr 50 na os. Zalesie.

Rzeszów

Jest zgoda na zamianę działek z deweloperem. Andrzej Dec: „Znowu Hartbex dostanie znacznie więcej”

RZESZÓW. Łącznie miasto oddało 3,3 ha terenu, natomiast Hartbex przekazał 2,6 ha.

Reklama