Rzeszów - Piątek, 17.01.2025
Reklama

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to duża inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Jeden z nich to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. W ramach tego zadania przebudowano ul. Grottgera i plac Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, ul. Asnyka na odcinku ok. 60 m, ul. Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ul. Batorego na odcinku ok. 50 m. Na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Grottgera powstało rondo oraz ścieżki rowerowe. Wybudowano nowe i przebudowano istniejące chodniki oraz oświetlenie. Inwestycja objęła także przebudowę pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która pełni funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.

Drugi element to przebudowa placu przed dworcem kolejowym i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się ponad 100 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W ramach tej części inwestycji, od nowa zaaranżowany został plac przed dworcem. Ułożona została tam nowa nawierzchnia, pojawiły się ławki, fontanna. Zamontowane zostały tam także nowoczesne, przeszkolone wiaty.
Reklama
Część drogowa RCK została udostępniona mieszkańcom pod koniec ubiegłego roku. Plac dworcowy na razie pozostaje jeszcze nieczynny, ze względu na konieczne poprawki, które miasto nakazało wykonawcy. - Poprawki, które zostały zlecone polegały m.in. na wyregulowaniu pantografów (urządzeń do ładowania autobusów elektrycznych), a także na drobnych pracach takich jak miejscowe uzupełnienie żywicy czy też poprawa oznakowania lub przełożenie kostki w kilku miejscach – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejnym elementem, który wstrzymuje otwarcie palcu dworcowego, jest brak regulaminu parkingu podziemnego. Ten ma zostać uchwalony podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Po uprawomocnieniu się uchwały zawierającej regulamin, poznamy termin uruchomienia parkingu. Będzie to najprawdopodobniej początek lutego.  

Koszt tych dwóch elementów Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, za które odpowiedzialne jest miasto, to ponad 50 mln zł.

Po stronie PKP S.A. pozostaje ostatni etap inwestycji, tj. modernizacja budynku dworca.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska elektrociepłownia rozpoczęła budowę kotłowni gazowej

RZESZÓW. W przyszłym roku rzeszowska elektrociepłownia zyska nowoczesną kotłownię gazową. Dzięki tej inwestycji, możliwa będzie całkowita rezygnacja z wykorzystania węgla jako paliwa.

Rzeszów

Plaza organizuje zbiórkę dla kobiet z Ukrainy

RZESZÓW. 8 marca 2022 r. z okazji Dnia Kobiet CH Plaza przeprowadzi zbiórkę dla kobiet z Ukrainy pod hasłem „Kobietom w potrzebie”. Zbierane będą środki higieniczne, kosmetyki, bielizna i wygodna odzież.

Rzeszów

W Full Markecie powstał punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. W budynku Full Marketu przy ul. Rejtana 53 przygotowano ppnad 500 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.

Rzeszów

WSIiZ uruchamia świetlicę dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

RZESZÓW. Uczelnia chce zapewnić uchodźcom trochę spokoju i odpoczynku.

Rzeszów

Kolejny krok w kierunku budowy aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego w Rzeszowie. Będzie ono zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku.

Rzeszów

Potrzebni wolontariusze do pomocy uchodźcom w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje wolontariuszy do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Aby się zgłosić, wystarczy uzupełnić formularz online.

Rzeszów

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

​RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.

Rzeszów

Zbiórka darów dla Ukrainy. Aktualna lista potrzeb [3.03.2022]

RZESZÓW. Leki, materiały opatrunkowe oraz żywność – to aktualnie najbardziej potrzebne dary dla Ukraińców, zbierane w punktach RDK na terenie Rzeszowa.

Reklama