Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika. 

Wykonawcę inwestycji poznamy najprawdopodobniej jeszcze tej zimy. Zgodnie z zapisami przetargu zadanie będzie gotowe w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy. Zakres prac będzie spory – obejmie przebudowę odcinka ulicy Załęskiej na długości ok. 730 metrów – od Zakładu Karnego do ul. Spichlerzowej. Droga zostanie tam poszerzona, powstanie przy niej także chodnik, o budowę którego wnioskowali mieszkańcy. Prace obejmą także przebudowę i budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz remont przejazdu kolejowego.

Realizacja tego zadania została wpisana na listę inwestycji osiedlowych, do wykonania których Konrad Fijołek zobowiązał się w czasie trwania kampanii przed wyborami prezydenckimi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Rzeszów

30 mln zł na Wisłokostradę. Umowa podpisana

RZESZÓW. Dotacja będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta uzupełni przyznane wcześniej na tę inwestycję 65 mln zł z programu Polski Ład.

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Reklama