Rzeszów - Środa, 01.01.2025
Reklama

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.
 
Najwięcej, bo aż 118 podcastów zostało zgłoszonych do kategorii „lifestyle, kultura, hobby”. 77 Twórców, którzy rozpoczęli w ostatnich miesiąc nagrywanie podcastów zdecydowało się zgłosić do kategorii „debiut”. 65 produkcji zgłoszono w kategorii „polityka, społeczeństwo, gospodarka”, 52  podcasty to kategoria „ nauka, edukacja, technologie”, a 13  zgłoszeń znalazło się w kategorii „kryminał”.  Dodatkowo aż 46 zgłoszeń trafiło do specjalnej kategorii, w której nie ma nagród pieniężnych, „firma zlecająca bądź sponsorująca podcast”.
 
„Jako organizatorzy największego podcastowego konkursu w Polsce cieszymy się z tylu zgłoszeń, a zwłaszcza z tych w nowej kategorii – debiut.  To pokazuje jak w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej przyśpieszył rozwój tego wciąż młodego rynku. Teraz przed Jury dwa miesiące słuchania produkcji audio i podejmowanie decyzji”. – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.
 
Reklama
W Międzynarodowym Dniu Podcastu, 30 września, Jury ogłosi po 3 nominacje w każdej kategorii oraz pulę nagród.  W poprzednich 2 edycjach dzięki partnerom i mecenasom do najlepszych Twórców trafiło łącznie 175 000 złotych.  Z końcem września rozpocznie się również 6 tygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie www.podcastroku.pl.
 
Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu Podcast Roku odbędzie się 25 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno–Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.
 
„Pracujemy już nad zaproszeniem najbardziej interesujących Twórców i gości do spotkań autorskich, debat i warsztatów otwartych dla publiczności. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Pełną listę tych ostatnich poznamy tuż przed Galą, ale już teraz możemy zdradzić, że planujemy szczególnie docenić podcasty dotyczące Wschodu, ekologii oraz tych przygotowywanych przez młodych Twórców. ” – dodaje Sara Piskor, inicjatorka Konkursu.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Reklama