Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Ponad 370 podcastów w trzeciej edycji konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19. Najlepsze podcasty wyłoni ponad 30 osobowe Jury, które 30 września ogłosi nominacje w 6 kategoriach.  Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano 25 listopada w Rzeszowie.
 
Najwięcej, bo aż 118 podcastów zostało zgłoszonych do kategorii „lifestyle, kultura, hobby”. 77 Twórców, którzy rozpoczęli w ostatnich miesiąc nagrywanie podcastów zdecydowało się zgłosić do kategorii „debiut”. 65 produkcji zgłoszono w kategorii „polityka, społeczeństwo, gospodarka”, 52  podcasty to kategoria „ nauka, edukacja, technologie”, a 13  zgłoszeń znalazło się w kategorii „kryminał”.  Dodatkowo aż 46 zgłoszeń trafiło do specjalnej kategorii, w której nie ma nagród pieniężnych, „firma zlecająca bądź sponsorująca podcast”.
 
„Jako organizatorzy największego podcastowego konkursu w Polsce cieszymy się z tylu zgłoszeń, a zwłaszcza z tych w nowej kategorii – debiut.  To pokazuje jak w ostatnich miesiącach jeszcze bardziej przyśpieszył rozwój tego wciąż młodego rynku. Teraz przed Jury dwa miesiące słuchania produkcji audio i podejmowanie decyzji”. – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.
 
Reklama
W Międzynarodowym Dniu Podcastu, 30 września, Jury ogłosi po 3 nominacje w każdej kategorii oraz pulę nagród.  W poprzednich 2 edycjach dzięki partnerom i mecenasom do najlepszych Twórców trafiło łącznie 175 000 złotych.  Z końcem września rozpocznie się również 6 tygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie www.podcastroku.pl.
 
Rozstrzygnięcie trzeciej edycji konkursu Podcast Roku odbędzie się 25 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno–Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.
 
„Pracujemy już nad zaproszeniem najbardziej interesujących Twórców i gości do spotkań autorskich, debat i warsztatów otwartych dla publiczności. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Pełną listę tych ostatnich poznamy tuż przed Galą, ale już teraz możemy zdradzić, że planujemy szczególnie docenić podcasty dotyczące Wschodu, ekologii oraz tych przygotowywanych przez młodych Twórców. ” – dodaje Sara Piskor, inicjatorka Konkursu.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Rzeszów

W środę znakowanie rowerów

RZESZÓW. W środę, 31 sierpnia 2022 r. Straż Miejska w Rzeszowie przeprowadzi kolejną akcję znakowania rowerów.

Rzeszów

W piątek, 2 września pogrzeb Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc spocznie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Żałoba po śmierci Tadeusza Ferenca. Od poniedziałku księga kondolencyjna w ratuszu

RZESZÓW. W najbliższych dniach odbędą się również uroczystości pożegnalne.

Rzeszów

Zmarł Tadeusz Ferenc. Miał 82 lata

RZESZÓW. Były prezydent zmarł w sobotę w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie.

Rzeszów

Wiemy, kto wykona koncepcję przebudowy skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową

RZESZÓW. Koncepcja da odpowiedź, czy powinien tam powstać wiadukt czy tunel.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie trzeci punkt zbiórki odpadów

RZESZÓW. Kolejny PSZOK ma powstać w rejonie ul. Żołnierzy 9 Dywizji Piechoty.

Reklama