Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

Dodano:

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
RZESZÓW. W niedziele ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Ponad 15 tys. uczestników OTK przeszło z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czekała żywa szkopka. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były słowa, jakie Papież Jan Paweł II wypowiedział podczas 1. pielgrzymki do Polski: „Odnowi oblicze ziemi”.

Wzorem poprzednich lat w Orszaku pojawił się wielbłąd, a aktorami i głównymi uczestnikami wydarzenia byli dzieci z rzeszowskich szkół. W tegorocznej edycji Królem Kacprem zastał Paweł Komorowski (42 lata), magister inżynier pracujący w branży samochodowej; Królem Melchiorem został 24-latek Dawid Al.-Sulwi, natomiast Damian Spukniewicz był Królem Baltazarem.
Reklama
Jak informują organizatorzy wydarzenia w 7. edycji Orszaku Trzech Króli uczestniczyło ponad 15 tys. osób. Łączna liczba osób zaangażowanych w organizacje OTK to prawie 2 tys. osób, przygotowano 20 tys. koron w Rzeszowie oraz 10 tys. śpiewników. Dodatkowo upieczono 5 tys. piernikowych koron.

Jerzy Jezuit, reżyser OTK zapewniał, że: „w sferze artystycznej staramy się nie udziwniać, nie szukamy taniej rozrywki. Jest pewna klasyka gatunku, której staramy się trzymać, zależy nam szczególnie na atmosferze, która towarzyszy Orszakowi”. Czy tak było w istocie, oceńcie sami!

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama