Rzeszów - Poniedziałek, 23.12.2024
Reklama

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. 10 października 2019 r. odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego a Politechniką Rzeszowską i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej dokument podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Zarząd Województwa reprezentowali Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentował Rektor uczelni  dr  Wergiliusz Gołąbek.

„To porozumienie o współpracy pomiędzy uczelniami a województwem jest bardzo ważne, gdyż potrzebujemy tego wsparcia, szczególnie przy realizacji projektów zaawansowanych technologicznie, a zwłaszcza w branży informatycznej” - podkreślał członek zarządu Stanisław Kruczek.  

Podpisanie porozumienia ma na celu pełne wykorzystanie posiadanych możliwości  i doświadczenia obu stron, które pozwoli na optymalne współdziałanie ośrodków nauki i administracji publicznej w zakresie wdrażania systemów teleinformatycznych. Obie uczelnie będące stronami porozumienia dysponują potencjałem niezbędnym do poszukiwania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie działalności projektowej, naukowo-badawczej i dydaktycznej w dziedzinie budowy systemów informatycznych i e-usług.
Reklama
„Porozumienie jest ważne dla obu stron. Powoduje, że gdyby pojawiały się jakiekolwiek problemy w trakcie analiz czy programowania nowych projektów, służymy swoją pomocą, swoimi ekspertami, dorobkiem. Widzimy otwartość urzędu marszałkowskiego na współpracę w obrzarze informatyki i to nas cieszy, gdyż jest to ważna przestrzeń, od której nikt nie ucieknie” - powiedział po podpisaniu dokumentów rektor WSIiZ Wergiliusz Gołąbek.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa  II Cyfrowe Podkarpacie, realizuje kilka dużych projektów teleinformatycznych. Są to między innymi Podkarpacki System Informacji Przestrzennej, Podkarpacki System Informacji Medycznej – faza II oraz Podkarpacki System e-Administracji Publicznej-2. Celem tych projektów jest wyższa jakość i rozszerzony zakres usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Będą 90- i 180-dniowe bilety w komunikacji miejskiej?

RZESZÓW. W poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powstanie Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu

RZESZÓW. Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpocznie testy na zwierzętach. Centrum badań powstanie w ciągu 2 lat

RZESZÓW. Wartość projektu realizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski to 17 079 827,01 zł.

Rzeszów

Asseco Resovia rozegrała towarzyskie spotkanie dla WOŚP

RZESZÓW. W trakcie spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Dofinansowania dla niepełnosprawnych. Wystarczy zgłosić się do PCPR w Rzeszowie

RZESZÓW. W ramach programu „Aktywny Samorząd” można ubiegać się o dofinansowanie w ramach dwóch modułów.

Rzeszów

WSIiZ uruchomiła autorski program stypendialny

RZESZÓW. Program pn. „School of Leaders” (SoL), ma wyłonić najzdolniejszych i najbardziej aktywnych studentów i wspierać ich w procesie rozwoju.

Rzeszów

W 2018 roku kierowcy z Rzeszowa płacili najmniej za polisę OC

RZESZÓW. W 2018 r. średnia cena ubezpieczenia OC wyniosła 741 zł i była tym samym o 5% niższa niż w roku poprzednim.

Reklama