Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Michał Mielniczuk
RZESZÓW. 10 października 2019 r. odbyło się podpisanie porozumienia pomiędzy Samorządem Województwa Podkarpackiego a Politechniką Rzeszowską i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Ze strony Politechniki Rzeszowskiej dokument podpisał Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Zarząd Województwa reprezentowali Wicemarszałek Województwa Piotr Pilch i Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek. Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie reprezentował Rektor uczelni  dr  Wergiliusz Gołąbek.

„To porozumienie o współpracy pomiędzy uczelniami a województwem jest bardzo ważne, gdyż potrzebujemy tego wsparcia, szczególnie przy realizacji projektów zaawansowanych technologicznie, a zwłaszcza w branży informatycznej” - podkreślał członek zarządu Stanisław Kruczek.  

Podpisanie porozumienia ma na celu pełne wykorzystanie posiadanych możliwości  i doświadczenia obu stron, które pozwoli na optymalne współdziałanie ośrodków nauki i administracji publicznej w zakresie wdrażania systemów teleinformatycznych. Obie uczelnie będące stronami porozumienia dysponują potencjałem niezbędnym do poszukiwania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zakresie działalności projektowej, naukowo-badawczej i dydaktycznej w dziedzinie budowy systemów informatycznych i e-usług.
Reklama
„Porozumienie jest ważne dla obu stron. Powoduje, że gdyby pojawiały się jakiekolwiek problemy w trakcie analiz czy programowania nowych projektów, służymy swoją pomocą, swoimi ekspertami, dorobkiem. Widzimy otwartość urzędu marszałkowskiego na współpracę w obrzarze informatyki i to nas cieszy, gdyż jest to ważna przestrzeń, od której nikt nie ucieknie” - powiedział po podpisaniu dokumentów rektor WSIiZ Wergiliusz Gołąbek.

Samorząd Województwa Podkarpackiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, oś priorytetowa  II Cyfrowe Podkarpacie, realizuje kilka dużych projektów teleinformatycznych. Są to między innymi Podkarpacki System Informacji Przestrzennej, Podkarpacki System Informacji Medycznej – faza II oraz Podkarpacki System e-Administracji Publicznej-2. Celem tych projektów jest wyższa jakość i rozszerzony zakres usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Rzeszów

Linia nr 50 nie zostanie przywrócona. Powodem są problemy na jednym z remontowanych odcinków

RZESZÓW. W związku z przeciągającymi się pracami na jednym z odcinków, mieszkańcy Zalesiu muszą uzbroić się w cierpliwość.

Rzeszów

Co dalej z wiaduktem łączącym ul. Hoffmanowej z ul. Wyspiańskiego?

RZESZÓW. Pojawiła się koncepcja zakładająca przejazd od ul. Pułaskiego.

Rzeszów

2 września zamykają przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego. Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 2 września przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego będzie niedostępny dla kierowców. 

Rzeszów

Trzy firmy chcą dostarczyć dla Rzeszowa 40 autobusów. Jest szansa na podpisanie umowy

RZESZÓW. Jest jedna oferta, która odpowiada wymaganiom finansowym ratusza.

Reklama