Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Policjant z Rzeszowa z ministerialnym orderem za oddawanie krwi

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymują krwiodawcy, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Ministerialnym orderem został odznaczony sierż. sztab. Artur Fronc, policjant z Rzeszowa.

4 lutego w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie sierż. szt. Artur Fronc odebrał Ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to wyraz szczególnej nobilitacji policjanta Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Sierż. szt. Artur Fronc honorowo oddał już ponad 22 litry krwi.

Funkcjonariusz od 12 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 10 lat i jak sam twierdzi „krew oddaję honorowo z chęci niesienia pomocy innym ludziom”.

W poprzednich latach, sierż. szt. Fronc trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – w 2013 roku otrzymał brązową odznakę honorową - „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia”, w 2016 r. srebrną odznakę honorową  „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia”, a w 2018 roku odebrał złotą odznakę honorową „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia”.
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa kolejny etap modernizacji przystanków autobusowych

RZESZÓW. Wymieniane są wiaty, a na zatokach w miejsce asfaltu wylewany jest specjalny beton odporny na powstawanie kolein.

Reklama