Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz uzyskał prawie wszystkie uzgodnienia w związku z drogą łączącą ulice Wierzbową i ul. Kopisto. Jedyny dokument jakiego brakuje, to ten od Wód Polskich, które zapowiadają, że postarają się odpowiedzieć do końca tego tygodnia.

Wiadomo że jeszcze w lutym br. trwało przygotowanie projektu inwestycji. Wówczas RZGW Wody Polskie w Rzeszowie wydało niezbędne uzgodnienia. Zmienił się projekt i droga została przesunięta w stronę rzeki Wisłok, a to zdaniem Wód Polskich może wpływać na jej bezpieczeństwo. W obliczu zmiany wcześniej wydany wniosek stracił ważność.

„Po ostatnich uzgodnieniach zostały złożone nowe wnioski. Na dzień dzisiejszy mamy 99% uzgodnień. Brakuje nam jednego uzgodnienia z Wód Polskich” – słyszymy podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta Rzeszowa z dyrektorami instytucji miejskich.

16 lipca do Wód Polskich trafił kolejny wniosek: ”Wniosek jest w tej chwili procedowany. Z uwagi na to, że jest to interes miasta i inwestycja celu publicznego, postaramy się jeszcze w tym tygodniu wydać takie uzgodnienie” – wyjaśnia Krzysztof Gwizdak, kierownik Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Ekologicznej z RZGW w Rzeszowie.
Reklama
Zaznaczmy, że koncepcja przedstawia się następująco: odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i przebiegnie w rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej.

Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.

„Poprzednio daliśmy taką zgodę, teraz zmieniła się trasa drogi. Ta trasa leży w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów szczególnego zagrożenia powodzią i musimy wykonać analizę, jak to wpłynie na prędkość drogi zalewowej i na jej głębokość. Chodzi o bezpieczeństwo tej drogi” – dodaje Krzysztof Gwizdak.

Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Reklama