Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy. Ratusz po wakacjach chce się starać o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zarówno budowa obwodnicy południowej jak i połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą może okazać się kwestią kluczową, jeżeli mówimy o rozładowaniu korków na ulicach Rzeszowa.

Sama inicjatywa związana z utworzeniem Wisłokostrady rozpoczęła się już dużo wcześniej, a jedną z jej części było m.in. wykonanie przedłużenia al. Rejtana, której aktualnie nadano nazwę ul. Dworaka. Kolejna część inwestycji to właśnie połączenie Rejtana-Ciepłownicza, która wiąże się z budową dwujezdniowej drogi (po dwa pasy ruchu) o długości około 1 420 m wraz z budową odwodnienia i oświetlenia ulicznego oraz budową obustronnych chodników i ścieżek rowerowych oddzielonych od jezdni pasami zieleńca szerokości 3,5 m.

Roboty wiążą się także z przebudową ul. Ciepłowniczej na długości około 250 m z przebudową jednostronnego chodnika i ścieżki rowerowej. Co więcej na ulicy znajdzie się również rondo. W ramach zadania zostanie wybudowana estakada nad linią kolejową o długości około 370 m, oraz dobudowa pod drugą jezdnię mostu na potoku Młynówka długości około 20 m.
Reklama
„Kończymy projekt i będziemy się starać zaraz po wakacjach o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Utworzenie Wisłostrady zakłada również rozbudowę ul. Gen. Maczka do przekroju dwujezdniowego z obustronnymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi oddzielonymi od jezdni zieleńcami o szerokości 3,5 m oraz przebudową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ul. Lubelskiej i ul. Siemiradzkiego.

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą (II etap inwestycji) wyceniono w wieloletniej prognozie finansowej miasta na kwotę prawie 104 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama