Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą coraz bliżej realizacji

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Projekt połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą jest już prawie gotowy. Ratusz po wakacjach chce się starać o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Zarówno budowa obwodnicy południowej jak i połączenia al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą może okazać się kwestią kluczową, jeżeli mówimy o rozładowaniu korków na ulicach Rzeszowa.

Sama inicjatywa związana z utworzeniem Wisłokostrady rozpoczęła się już dużo wcześniej, a jedną z jej części było m.in. wykonanie przedłużenia al. Rejtana, której aktualnie nadano nazwę ul. Dworaka. Kolejna część inwestycji to właśnie połączenie Rejtana-Ciepłownicza, która wiąże się z budową dwujezdniowej drogi (po dwa pasy ruchu) o długości około 1 420 m wraz z budową odwodnienia i oświetlenia ulicznego oraz budową obustronnych chodników i ścieżek rowerowych oddzielonych od jezdni pasami zieleńca szerokości 3,5 m.

Roboty wiążą się także z przebudową ul. Ciepłowniczej na długości około 250 m z przebudową jednostronnego chodnika i ścieżki rowerowej. Co więcej na ulicy znajdzie się również rondo. W ramach zadania zostanie wybudowana estakada nad linią kolejową o długości około 370 m, oraz dobudowa pod drugą jezdnię mostu na potoku Młynówka długości około 20 m.
Reklama
„Kończymy projekt i będziemy się starać zaraz po wakacjach o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Utworzenie Wisłostrady zakłada również rozbudowę ul. Gen. Maczka do przekroju dwujezdniowego z obustronnymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi oddzielonymi od jezdni zieleńcami o szerokości 3,5 m oraz przebudową skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ul. Lubelskiej i ul. Siemiradzkiego.

Połączenie al. Rejtana z ul. Ciepłowniczą (II etap inwestycji) wyceniono w wieloletniej prognozie finansowej miasta na kwotę prawie 104 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Reklama