Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Podpisano umowę na przebudowę budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana

Dodano:

fot. S.T. Architekci
fot. S.T. Architekci
RZESZÓW. Podpisano umowę na przebudowę wschodniego skrzydła głównego gmachu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Jej koszt to blisko 16,5 mln. zł  

28 sierpnia 2020 r. JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR oraz pan Rafał Dziedzic, prezes zarządu firmy BAUDZIEDZIC sp. z o. o. podpisali umowę na przebudowę budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. T. Rejtana 16c.

Podpisanie umowy, fot. Michał Święcicki/UR

Rozbudowa dotyczy części „B” budynku A1 . W ramach inwestycji powstanie dodatkowa kondygnacja, klatka schodowa oraz winda z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. Ponad wejściem głównym dobudowana zostanie sala senatu, która docelowo pomieści ok. 100 osób. Istniejące pomieszczenia zostaną zmodernizowane, a elewacja budynku poddana zostanie rewitalizacji.  

Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie powiększenie dużej auli. Po przebudowie zyska ona 332 miejsca siedzące w 19 rzędach z obustronnymi przejściami. Zmodernizowana zostanie także mała aula, w której znajdą się indywidualne siedziska rozmieszczone w 13 rzędach o obustronnym dostępie (łącznie 163 miejsca). W obydwu salach poprawiona zostanie akustyka. Między obiema aulami powstanie dodatkowe wejście z własnym holem.
Reklama
„Przebudowa ma za zadanie podniesienie standardów funkcjonowania Kolegium Nauk Humanistycznych, a także rektoratu oraz senatu uczelni. Podstawowym aspektem ekonomicznym jest wykorzystanie istniejącego obiektu na działce należącej do Uniwersytetu Rzeszowskiego poprzez jego rozbudowę. Centralna część uczelni pozostanie w tym samym miejscu. Jedynie jej funkcja będzie bardziej rozbudowana, nowoczesna i przyjazna użytkownikom, również osobom niepełnosprawnym. W obiekcie zostaną wykorzystane nowoczesne technologie i instalacje których zadaniem jest ograniczenie kosztów użytkowania.” – informuje Dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Prace rozpoczną się już 7 września i potrwają około 1,5 roku. Całościowy koszt inwestycji wynosi blisko 16, 5 mln. zł. Środki na przebudowę pochodzą z tzw. obligacji, tj. dodatkowej dotacji przyznanej przez MNiSW. Projekt rozbudowy stworzyła pracownia S.T. Architekci z Rzeszowa, a głównym projektantem był arch. Maciej Trybus.

Na czas trwania prac, Biuro Rektora będzie funkcjonowało w bud. D2 – tzw. Dworek – w kampusie UR na Zalesiu.

fot. S.T. Architekci
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Reklama