Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W czwartek w ratuszu podpisano umowę na projekt wiaduktu, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Inwestycja pozwoli bezkolizyjnie skomunikować wschodnią  i zachodnią część Rzeszowa. 

Dokumentację projektową opracuje firma Mosty Katowice. – To bardzo ważna dla miasta inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że tory będą coraz intensywniej wykorzystywane przez pociągi  Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie mamy, w szeroko pojętym śródmieściu, tylko dwa tego typu bezkolizyjne połączenia – pierwsze to wiadukt Śląski, drugie to przejazd pod torami w ciągu al. Batalionów Chłopskich. Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej będzie kolejnym. Cieszę się, że projekt wiaduktu wykona renomowana firma, która ma duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach – Mosty Katowice – mówił podczas czwartkowej uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

- Realizacja tego przedsięwzięcia na pewno mocno przyczyni się do poprawy komunikacji na terenie Rzeszowa. Jako przedstawiciel firmy z 24-letnim doświadczeniem w projektowaniu także trudnych obiektów drogowych, inżynieryjnych mogę zapewnić, że dokumentacja tej inwestycji będzie wykonana na czas i będzie spełniać wszelkie standardy techniczne najwyższej jakości – powiedział Paweł Telicki, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektowania, Mosty Katowice.
Reklama
Jak będzie wyglądało połączenie, które zostanie zaprojektowane? – Jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi – tłumaczył szczegóły przyszłej inwestycji Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej – ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego. Ponadto inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Koszt projektu to ok. 2,5 mln zł. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy pozostaną bez wglądu do informacji o przyszłych inwestycjach

RZESZÓW. Projekt w przyszłości może powrócić na Sale sesyjną.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa w 2020 roku z wydatkami na poziomie 1,67 mld zł. Prawie 350 mln przeznaczą na inwestycje

RZESZÓW. Projekt przyszłorocznego budżetu zostanie w pierwszej kolejności zaprezentowany radnym podczas najbliższej sesji rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada.

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Reklama