Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

Dodano:

fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
RZESZÓW. Protest NSZZ Solidarność dotyczył niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie członkowie NSZZ Solidarność z regionu rzeszowskiego, przemyskiego i ziemi sandomierskiej manifestowali swoje niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

Związkowcy podkreślają, że doceniają i popierają działania Zjednoczonej Prawicy wprowadzające szereg dobrych i korzystnych rozwiązań kierowanych do rodzin, emerytów, ludzi młodych, a tak naprawdę dla wszystkich Polaków. Cieszy ich fakt, że Rząd podejmuje decyzje, które wpływają na poprawę warunków życia milionów Polaków.

Pragną jednak zwrócić uwagę, że wzrost gospodarczy, doskonała sytuacja finansów publicznych, oprócz programów społecznych, musi mieć przełożenie również na wynagrodzenia pracowników, dlatego ich zdaniem nie ma i nie będzie zgody na poprawę warunków pracy i płacy dla wybranych grup pracowników, podczas gdy innym tego prawa się odmawia.
Reklama
Uważają, że skoro NSZZ „Solidarność” jest członkiem Rady Dialogu Społecznego,  sprawy dotyczące warunków pracy i płacy powinny być rozwiązywane na tym właśnie forum, gdzie wszystkie branże i grupy zawodowe mają swoją reprezentację. Doraźne gaszenie sporów pojedynczych branż powoduje - zdaniem związkowców - powstawanie roszczeń coraz to nowych grup pracowników na masową skalę, a sytuacja taka nie sprzyja dialogowi ani bezpieczeństwu państwa.

Protestujący zwrócą się poprzez Wojewodę do Premiera o pilne rozwiązanie zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność” postulatów, w tym:
  • podwyżek w sferze finansów publicznych,
  • wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek,
  • odmrożenia wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego,
  • niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za usługę lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Po raz kolejny pobiegną "Wilczym Tropem"

RZESZÓW. Nieco ponad 2 kilometry będą mieli do pokonania uczestnicy biegu pn. „Wilczym Tropem”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na rzeszowskich Bulwarach. Celem zawodów jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Reklama