Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

Dodano:

fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
fot. NSZZ "Solidarność" - Region Rzeszowski
RZESZÓW. Protest NSZZ Solidarność dotyczył niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

4 kwietnia o godz. 15.00 przed Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie członkowie NSZZ Solidarność z regionu rzeszowskiego, przemyskiego i ziemi sandomierskiej manifestowali swoje niezadowolenie z powodu braku dialogu ze stroną społeczną oraz nierównego traktowania pracowników.

Związkowcy podkreślają, że doceniają i popierają działania Zjednoczonej Prawicy wprowadzające szereg dobrych i korzystnych rozwiązań kierowanych do rodzin, emerytów, ludzi młodych, a tak naprawdę dla wszystkich Polaków. Cieszy ich fakt, że Rząd podejmuje decyzje, które wpływają na poprawę warunków życia milionów Polaków.

Pragną jednak zwrócić uwagę, że wzrost gospodarczy, doskonała sytuacja finansów publicznych, oprócz programów społecznych, musi mieć przełożenie również na wynagrodzenia pracowników, dlatego ich zdaniem nie ma i nie będzie zgody na poprawę warunków pracy i płacy dla wybranych grup pracowników, podczas gdy innym tego prawa się odmawia.
Reklama
Uważają, że skoro NSZZ „Solidarność” jest członkiem Rady Dialogu Społecznego,  sprawy dotyczące warunków pracy i płacy powinny być rozwiązywane na tym właśnie forum, gdzie wszystkie branże i grupy zawodowe mają swoją reprezentację. Doraźne gaszenie sporów pojedynczych branż powoduje - zdaniem związkowców - powstawanie roszczeń coraz to nowych grup pracowników na masową skalę, a sytuacja taka nie sprzyja dialogowi ani bezpieczeństwu państwa.

Protestujący zwrócą się poprzez Wojewodę do Premiera o pilne rozwiązanie zgłaszanych przez NSZZ „Solidarność” postulatów, w tym:
  • podwyżek w sferze finansów publicznych,
  • wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek,
  • odmrożenia wskaźnika naliczania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • systemowych rozwiązań stabilizujących ceny energii oraz wsparcia dla przemysłu energochłonnego,
  • niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatku za usługę lat.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Wisłokostradę. Droga ma być gotowa w 2026 roku

RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada  ma być gotowa w 2026 roku.

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO

RZESZÓW. 161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie ogród botaniczny

RZESZÓW. Na wzgórzach osiedla Zalesie powstanie nowa, zielona atrakcja – ogród botaniczny. Jego pierwszym elementem będzie park dendrologiczny.

Rzeszów

Tragiczne zdarzenie w Brzezówce. Nie żyje 47-letni mężczyzna

RZESZÓW. Trwa ustalenie okoliczności śmierci 47-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

W piątek przejazd hulajnóg przez Rzeszów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W piątek (21.07) w Rzeszowie odbędzie się Pierwszy Międzynarodowy Zlot Hulajnóg. Hulajnogiści i hulajnogistki przejadą głównymi ulicami miasta. Miejscami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Wydarzenie organizuje Rzeszowska Masa Krytyczna i...

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja Street Food Festival. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata. W programie również muzyka na żywo, zabawy dla dzieci oraz pokaz kulinarny.

Reklama