Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Po wakacjach wystartuje Rzeszowska Karta Mieszkańca. Jakie korzyści dla posiadaczy karty?

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowska Karta Mieszkańca to nowy miejski program, który ma zachęcić mieszkańców m.in. do aktywnego wypoczynku i korzystania z atrakcji miasta, zarówno rekreacyjnych jak i kulturalnych. Dzięki karcie mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu zniżek. RKM wystartuje we wrześniu.

Posiadacze karty mieszkańca zyskają dostęp do atrakcyjnych promocji na korzystanie z obiektów sportowych i rekreacyjnych, łatwiejszy dostęp do kultury i rozrywki czy rabaty na usługi miejskie. Aby jej oferta była pełniejsza, przedstawiciele władz miasta spotkali się z przedsiębiorcami, aby zachęcić ich do włączenia się do tego projektu.

Karta mieszkańca będzie dostępna w formie aplikacji na smartfona, jak również plastikowej karty, dla osób, które nie korzystają ze smartfona. Będzie uprawniała osoby zamieszkałe w Rzeszowie do korzystania z różnorodnych ulg, zniżek oraz specjalnych ofert dostępnych w mieście. - W taki sposób chcemy promować i doceniać lojalność naszych mieszkańców, ale także wspierać lokalną gospodarkę i zachęcać do korzystania z miejskich usług i infrastruktury – podkreślił Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Spotkanie z przedsiębiorcami, zachęcające ich do włączenia swoich usług do Karty Mieszkańca, odbyło się w Urban Lab. Sekretarz Miasta, Marcin Stopa, przedstawił sens i podstawowe zasady funkcjonowania takiej karty, plany dalszego jej rozwoju oraz integracji z istniejącymi już systemami i programami społecznymi prowadzonymi przez miasto.

- Ważnym elementem, który ma zachęcić przedsiębiorców do udziału w programie, jest przygotowany pakiet korzyści, czyli zbiór akcji promujących udział partnerów w Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca – mówił sekretarz Marcin Stopa. Zaprezentowane pakiety oferują m.in. wsparcie marketingowe miasta, promocję na miejskich stronach i profilach, zamieszczenie banerów na stronie portalu Karty Mieszkańca, promocyjne powiadomienia w aplikacji mobilnej czy reklamy w autobusach MPK.

Firmy, które zechcą włączyć się w program, mogą zaproponować zniżki stałe, czasowe lub ilościowe. Dla pierwszych dziesięciu Partnerów, którzy przedstawią najciekawsze oferty zniżek i benefitów dla mieszkańców, przewidziano możliwość bezpłatnego umieszczenie logo swojej firmy na miejskim autobusie, który kursować będzie po ulicach Rzeszowa od września do grudnia 2024 r.

Reklama

Rzeszowska Karta Mieszkańca będzie przeznaczona dla osób zameldowanych na stałe lub czasowo na okres powyżej jednego roku w Rzeszowie. Co zyskują jej posiadacze? Np.: 12 bezpłatnych wejść na pływalnie kryte, 1 bezpłatne wejście na baseny otwarte, bilet za 1 zł do Rzeszowskich Piwnic, specjalne pokazy filmów, pierwszeństwo przyjęcia na półkolonie i zajęcia, zniżki i darmowe wejścia na wybrane wydarzenia, zwiększenie limitu wypożyczeń z 5 do 7 książek i gwarantowane miejsca przy zapisach na warsztaty.

Umowę na realizację projektu Rzeszowskiej Karty Mieszkańca podpisano z gdyńską spółką QB, która jest obecnie liderem w zakresie wdrażania tego typu kart w Polsce. W swoim portfolio ma realizacje m.in. w Łodzi, Gdańsku, Płocku, Kołobrzegu, Nowym Sączu. Z jej doświadczeń wynika, że w ciągu dwóch lat od uruchomienia systemu, karta trafia nawet do połowy mieszkańców miejscowości, w której funkcjonuje, co przekłada się na ogromny zasięg marketingowy programu.

Rzeszowska Karta Mieszkańca ma być dostępna od początku września. Od pierwszych dni funkcjonowania Karty w roli partnerów obecne będą jednostki miejskie: ROSiR, Teatr Maska, Estrada Rzeszowska, Muzeum Dobranocek, Rzeszowski Dom Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, które pracują nad swoimi ofertami dla mieszkańców.

Kontakt dla przedsiębiorców zainteresowanych przyłączeniem się do programu: karta@rzeszowtomy.pl


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Reklama