Rzeszów - Środa, 09.10.2024
Reklama

Po wakacjach wystartuje Rzeszowska Karta Mieszkańca. Jakie korzyści dla posiadaczy karty?

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowska Karta Mieszkańca to nowy miejski program, który ma zachęcić mieszkańców m.in. do aktywnego wypoczynku i korzystania z atrakcji miasta, zarówno rekreacyjnych jak i kulturalnych. Dzięki karcie mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu zniżek. RKM wystartuje we wrześniu.

Posiadacze karty mieszkańca zyskają dostęp do atrakcyjnych promocji na korzystanie z obiektów sportowych i rekreacyjnych, łatwiejszy dostęp do kultury i rozrywki czy rabaty na usługi miejskie. Aby jej oferta była pełniejsza, przedstawiciele władz miasta spotkali się z przedsiębiorcami, aby zachęcić ich do włączenia się do tego projektu.

Karta mieszkańca będzie dostępna w formie aplikacji na smartfona, jak również plastikowej karty, dla osób, które nie korzystają ze smartfona. Będzie uprawniała osoby zamieszkałe w Rzeszowie do korzystania z różnorodnych ulg, zniżek oraz specjalnych ofert dostępnych w mieście. - W taki sposób chcemy promować i doceniać lojalność naszych mieszkańców, ale także wspierać lokalną gospodarkę i zachęcać do korzystania z miejskich usług i infrastruktury – podkreślił Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Spotkanie z przedsiębiorcami, zachęcające ich do włączenia swoich usług do Karty Mieszkańca, odbyło się w Urban Lab. Sekretarz Miasta, Marcin Stopa, przedstawił sens i podstawowe zasady funkcjonowania takiej karty, plany dalszego jej rozwoju oraz integracji z istniejącymi już systemami i programami społecznymi prowadzonymi przez miasto.

- Ważnym elementem, który ma zachęcić przedsiębiorców do udziału w programie, jest przygotowany pakiet korzyści, czyli zbiór akcji promujących udział partnerów w Rzeszowskiej Karcie Mieszkańca – mówił sekretarz Marcin Stopa. Zaprezentowane pakiety oferują m.in. wsparcie marketingowe miasta, promocję na miejskich stronach i profilach, zamieszczenie banerów na stronie portalu Karty Mieszkańca, promocyjne powiadomienia w aplikacji mobilnej czy reklamy w autobusach MPK.

Firmy, które zechcą włączyć się w program, mogą zaproponować zniżki stałe, czasowe lub ilościowe. Dla pierwszych dziesięciu Partnerów, którzy przedstawią najciekawsze oferty zniżek i benefitów dla mieszkańców, przewidziano możliwość bezpłatnego umieszczenie logo swojej firmy na miejskim autobusie, który kursować będzie po ulicach Rzeszowa od września do grudnia 2024 r.

Reklama

Rzeszowska Karta Mieszkańca będzie przeznaczona dla osób zameldowanych na stałe lub czasowo na okres powyżej jednego roku w Rzeszowie. Co zyskują jej posiadacze? Np.: 12 bezpłatnych wejść na pływalnie kryte, 1 bezpłatne wejście na baseny otwarte, bilet za 1 zł do Rzeszowskich Piwnic, specjalne pokazy filmów, pierwszeństwo przyjęcia na półkolonie i zajęcia, zniżki i darmowe wejścia na wybrane wydarzenia, zwiększenie limitu wypożyczeń z 5 do 7 książek i gwarantowane miejsca przy zapisach na warsztaty.

Umowę na realizację projektu Rzeszowskiej Karty Mieszkańca podpisano z gdyńską spółką QB, która jest obecnie liderem w zakresie wdrażania tego typu kart w Polsce. W swoim portfolio ma realizacje m.in. w Łodzi, Gdańsku, Płocku, Kołobrzegu, Nowym Sączu. Z jej doświadczeń wynika, że w ciągu dwóch lat od uruchomienia systemu, karta trafia nawet do połowy mieszkańców miejscowości, w której funkcjonuje, co przekłada się na ogromny zasięg marketingowy programu.

Rzeszowska Karta Mieszkańca ma być dostępna od początku września. Od pierwszych dni funkcjonowania Karty w roli partnerów obecne będą jednostki miejskie: ROSiR, Teatr Maska, Estrada Rzeszowska, Muzeum Dobranocek, Rzeszowski Dom Kultury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, które pracują nad swoimi ofertami dla mieszkańców.

Kontakt dla przedsiębiorców zainteresowanych przyłączeniem się do programu: karta@rzeszowtomy.pl


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Reklama