Rzeszów - Środa, 02.10.2024
Reklama

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy pasażerów w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu, z wynikiem o 3 procent lepszym od ubiegłorocznego.

W pierwszym kwartale bieżącego roku najwięcej pasażerów skorzystało z oferty irlandzkiego przewoźnika Ryanair – 80 tys. osób, 45 tys. pasażerów latało samolotami LOT’u, 15 ty.s czartery i po 11 tys. pasażerów zabrały na pokład Wizz Air i Lufthansa. Jeśli zaś chodzi o kierunki, pasażerowie najchętniej wybierali trasy do: Warszawy (44 tys.), Londynu (41 tys.), Rzymu i Monachium (po 11 tys.) oraz Dublina (10 tys.).

W samym marcu wynik lotniska to ok. 67 tys. odprawionych osób. Od kwietnia w letniej ofercie lotniska jest jeszcze więcej kierunków, a w wakacyjnym szczycie sezonu będzie to aż 13 tras regularnych i 15 czarterowych, zaś tygodniowo odbywać się będzie ponad 120 rotacji pasażerskich. Poza wspomnianymi nowościami na liście połączeń idealnych na urlop warto rozważyć trasy do Włoch, USA, Chorwacji oraz czartery do Turcji, Grecji, Egiptu, Czarnogóry, Tunezji. Lecąc zaś przez Warszawę, Monachium czy Londyn (rejsy codziennie, w sumie 56 razy w tygodniu), można przesiąść się na praktycznie wszystkie kierunki świata.
Reklama
– Cały czas widoczny jest progres i z miesiąca na miesiąc coraz więcej pasażerów wybiera nasze lotnisko, za co serdecznie chciałbym im podziękować. Z dużym optymizmem podchodzimy do całego sezonu letniego, licząc na kolejne świetne wyniki. Tym bardziej, że siatka połączeń regularnych i czarterowych jest bardzo atrakcyjna, z nowościami takimi jak Alicante, Majorka czy Izmir, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie, czy to na wymarzony urlop, czy na krótki wypad przeznaczony na zwiedzanie wybranego miasta – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Turcji i Bułgarii. Nowe połączenia lotnicze od czerwca

RZESZÓW/JASIONKA. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii. Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii...

Rzeszów

Wrocławscy policjanci z psami pomagają w poszukiwaniu Mariusza Michalika

RZESZÓW. Już blisko 2,5 miesiąca trwają poszukiwania 25-letniego Mariusza Michalika, który zaginął 5 stycznia br. W tym tygodniu akcję poszukiwawczą wsparli funkcjonariusze z Wrocławia wraz ze specjalnie wyszkolonymi psami.

Rzeszów

Powstanie II linia ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła z Grupy PGE przygotowuje się do budowy II linii technologicznej w Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt zostanie zakończony w 2023 roku.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. poszerzenia Rzeszowa

RZESZÓW. Ogłoszono wyniki konsultacji społecznych z mieszkańcami w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. W konsultacjach udział wzięło 4087 mieszkańców (70 głosów było nieważnych).

Rzeszów

Trwa budowa kładek rowerowych w Rzeszowie. Utrudnienia dla pieszych przy moście Lwowskim

RZESZÓW. W związku z budową kładki rowerowej, przy moście Lwowskim zamknięto schody dla pieszych.

Rzeszów

Będą budować roboty i startować w międzynarodowych zawodach. Wkrótce w Rzeszowie otwarcie RoboLAB

PODKARPACIE. Wczoraj na Politechnice Rzeszowskiej podpisano porozumienie dotyczące utworzenia w Rzeszowie RoboLABu.

Rzeszów

Nowy pojazd dla rzeszowskich strażaków

RZESZÓW. Rzeszowscy strażacy zyskali nową drabinę mechaniczną marki Rosenbauer model L42A-XS. Zakup pojazdu o wartości około 2,5 mln zł., został współfinansowany ze środków unijnych.

Reklama