Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

Dodano:

fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. W placówce funkcjonować będzie przedszkole oraz szkoła podstawowa. Szkoła pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła znajdzie się przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W przyszłym Zespole Oświatowym funkcjonować ma przedszkole i szkoła podstawowa. Inwestycja zakłada stworzenie jednego, trzykondygnacyjnego budynku.

„Przetarg na budowę zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lutym. Projekt mamy już gotowy. Jeżeli chodzi o termin realizacji, to zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku. Pewnie w tym samy roku od września szkoła będzie już otwarta” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano stworzenie salki edukacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. W szkole podstawowej przyjętych zostanie 450 uczniów.

Poza tym w murach szkoły znajdzie się cześć sportowa, czyli duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

Nie zabraknie także auli do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronnych hol z szatniami, stołówki, kuchni oraz biblioteki z mediateką. W budynku znajdować się będzie sześć sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), trzy sale komputerowe, cztery sale do nauki języków obcych, sześć sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz trzy świetlice.
Reklama
Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z  trzytorowa bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicz,a poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania).
Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych. Na budowę nowej szkoły w Rzeszowie ratusz zaplanował przeznaczyć 24 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Reklama