Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

Dodano:

fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. W placówce funkcjonować będzie przedszkole oraz szkoła podstawowa. Szkoła pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła znajdzie się przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W przyszłym Zespole Oświatowym funkcjonować ma przedszkole i szkoła podstawowa. Inwestycja zakłada stworzenie jednego, trzykondygnacyjnego budynku.

„Przetarg na budowę zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lutym. Projekt mamy już gotowy. Jeżeli chodzi o termin realizacji, to zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku. Pewnie w tym samy roku od września szkoła będzie już otwarta” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano stworzenie salki edukacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. W szkole podstawowej przyjętych zostanie 450 uczniów.

Poza tym w murach szkoły znajdzie się cześć sportowa, czyli duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

Nie zabraknie także auli do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronnych hol z szatniami, stołówki, kuchni oraz biblioteki z mediateką. W budynku znajdować się będzie sześć sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), trzy sale komputerowe, cztery sale do nauki języków obcych, sześć sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz trzy świetlice.
Reklama
Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z  trzytorowa bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicz,a poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania).
Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych. Na budowę nowej szkoły w Rzeszowie ratusz zaplanował przeznaczyć 24 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama