Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

Dodano:

fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
fot. fot. Pracownia architektoniczna Studio O2
RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. W placówce funkcjonować będzie przedszkole oraz szkoła podstawowa. Szkoła pomieści 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej.

Szkoła znajdzie się przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W przyszłym Zespole Oświatowym funkcjonować ma przedszkole i szkoła podstawowa. Inwestycja zakłada stworzenie jednego, trzykondygnacyjnego budynku.

„Przetarg na budowę zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lutym. Projekt mamy już gotowy. Jeżeli chodzi o termin realizacji, to zakończenie inwestycji planowane jest w 2023 roku. Pewnie w tym samy roku od września szkoła będzie już otwarta” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano stworzenie salki edukacyjnej oraz sali do zajęć ruchowych. W szkole podstawowej przyjętych zostanie 450 uczniów.

Poza tym w murach szkoły znajdzie się cześć sportowa, czyli duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

Nie zabraknie także auli do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronnych hol z szatniami, stołówki, kuchni oraz biblioteki z mediateką. W budynku znajdować się będzie sześć sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, siedem pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), trzy sale komputerowe, cztery sale do nauki języków obcych, sześć sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz trzy świetlice.
Reklama
Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano dwa place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z  trzytorowa bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki. skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicz,a poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania).
Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych. Na budowę nowej szkoły w Rzeszowie ratusz zaplanował przeznaczyć 24 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Rzeszów

Rozpoczynają się zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie

RZESZÓW. Zapisy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w semestrze letni 2020 rozpoczynają się 12 lutego.

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Reklama