Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

Dodano:

Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

W loterii Rzeszów to My mogły wziąć udział osoby, które złożyły deklarację podatkową PIT za 2021 rok między 1 stycznia a 30 kwietnia tego roku w jednym z rzeszowskich urzędów skarbowych.  Jako miejsce zamieszkania należało wskazać Rzeszów. Następnie trzeba było zgłosić się do loterii, wypełniając zgłoszenie tradycyjnej, lub w wersji elektronicznej.

Z takiego przywileju skorzystało 3469 osób (161 zgłoszeń papierowych i 3308 elektronicznych). To rekord, jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń do loterii organizowanych przez miasto. Nagrodę główną, samochód Renault Clio wygrała pani Beata Płonka.

- Zachęcam wszystkich do udziału w konkursach organizowanych przez miasto. Jestem żywym dowodem na to, że takie niespodzianki mogą się przytrafić każdemu. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Rzeszowa – mówi laureatka, która dzisiaj odebrała kluczyki do samochodu.
Reklama
-  Lokalny patriotyzm przejawia się w różnych formach, a jedną z nich jest podzielenie się podatkami. Ważne, aby mieszkańcy w ten sposób partycypowali w kosztach, jakie miasto ponosi na utrzymanie szkół, dróg, czy parków. Z tych podatków finansujemy najważniejsze rzeczy w mieście, potrzebujemy ich, aby budować pomyślność dalej. Co ważne, wspomóc miasto mogą także osoby, które nie są w mieście zameldowane. Wystarczy, że wypełniając PIT zadeklarują płatność podatku w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Koszt organizacji loterii wraz z zakupem nagrody wyniósł 125 tys. zł. Jak wylicza Urząd Miasta Rzeszowa wpływy z podatków dochodowych od osób fizycznych wyniosły w ostatnich latach:
  • 2018 - 264 193 954 zł
  • 2019 - 281 503 263 zł
  • 2020 - 312 867 141 zł
  • 2021 - 329 885 495 zł
  • 2022 - 313 293 293 zł

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama