Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

Dodano:

fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
fot. Strona internetowa Fundacji "Orszak Trzech Króli"
RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. Na mieszkańców Rzeszowa czeka wielbłąd, piernikowe korony oraz scenariusz zaprezentowany w niecodziennym wydaniu. OTK wystartuje 6 stycznia o godz. 11.40 z parkingu przy hali na Podpromiu.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii jaką jest scenariusz tegorocznej edycji, której autorką jest Anna Morawska. Nie mniej jednak, jak informuje reżyser rzeszowskiej wersji Orszaku Trzech Króli (Tomasz Grzebyk), został on nieco zmieniony i dopasowany do rzeszowskich realiów.

Ubiegłoroczna edycja, ze scenariuszem Agnieszki Przywary, zawierała 7 scen. Tym razem na mieszkańców Rzeszowa czeka pięć scen:
 
  • Scena 0 – Rozporządzenie cesarza Augusta,
  • Prezentacja orszaku,
  • Scena 1 – Walka Dobra ze Złem,
  • Scena 2 – Dwór Heroda,
  • Scena 3 – Brama Anielska,
  • Scena 4 – Pokłon Trzech Króli w Szopce na Rynku.

„W tym roku dialogi składają się z tekstów kolęd, które zostały włożone w usta aktorów i te kolędy będą w większości śpiewane” – tłumaczy Tomasz Grzebyk.

Trasa 8 edycji będzie analogiczna do tej z poprzedniego roku. OTK wystartuje o godz. 11.40 z parkingu przy hali na Podpromiu. OTK 2020 przejdzie z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czeka żywa szkopka.
Reklama
Orszak w liczbach

Organizatorzy imprezy przygotowali tekturowe korony (20 tyś. sztuk) i śpiewniki (10 tyś sztuk) dla każdego uczestnika. Jak co roku dostępna będzie również gorąca herbata oraz dwa tysiące piernikowych koron. Co więcej, każdy z uczestników może pobrać bezpłatną aplikację kolędową Orszaku Trzech Króli, na której znajduje się ponad 200 kolęd i pastorałek z tekstem.

Nieodzownym elementem OTK będzie rzecz jasna wielbłąd. Pojawią się również konie oraz kucyk, z których skorzystają Trzej Królowie oraz Święta Rodzina. W tegoroczną edycje zaangażowało się m.in.  9 szkół podstawowych i ponadpodstawowych, 4 przedszkola, Samorząd Województwa Podkarpackiego, Związek Strzelecki „Strzelec”, Centrum Ratownictwa Medycznego oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Łącznie w Orszak zaangażowanych będzie 1265 artystów, 300 osób do straży Orszaku, 400 wolontariuszy oraz 30 organizatorów.

Trzech Królowie, Święta Rodzina oraz Gwiazdor

W roli Świętej Rodziny wystąpi Małżeństwo Latochów, Barbara i Filip, zaś dzieciątkiem Jezus będzie ich roczny syn Jerzy. Królem Kacprem będzie Paweł Wilga, Królem Baltazarem Andrzej Groch zaś Królem Melchiorem Marek Micał. Gwiazdorem będzie Janusz Rak.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama