Rzeszów - Niedziela, 17.11.2024
Reklama

Około 2700 uczestników pobiegnie dla Niepodległej [TRASA BIEGU]

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu utworzą żywą flagę. Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 10 km.

- Rzeszów to miasto ludzi aktywnych, miasto, które wspiera sport, tężyznę fizyczną i fajne spędzanie czasu. Ten bieg jest wyjątkowy, bo i dzień jest wyjątkowy. Ciarki przechodzą nie tylko na starcie podczas hymnu, na mecie, ale i podczas samego biegu. Takie biegi wspomina się latami – powiedział podczas dzisiejszej konferencji w Ratuszu Marcin Stopa, Sekretarz Miasta Rzeszowa, który uczestniczył we wszystkich Biegach Niepodległości.

Przypomniał, że pierwszy rzeszowski Bieg Niepodległości, w którym brało udział 637 osób, odbył się 9 listopada 2013 r. - Mam dziś ze sobą medal z tego biegu. Pamiętam, jak rok wcześniej brałem udział w Biegu Niepodległości w Krośnie. Poczułem ten klimat. Na następny dzień usiadłem ze świętej pamięci prezydentem Stanisławem Sienko, który odpowiadał za sport, i mówiłem, że to jest wstyd, żebym jeździł na Bieg Niepodległości do innego miasta, a my w stolicy województwa takiego biegu nie mamy. Obecnie bijemy rekord frekwencji, mamy 2, 7 tys. uczestników – podkreślił.

TRASA BIEGU

Start i meta biegu jest na rzeszowskim Rynku. Trasa przebiegać będzie przez ulice Kościuszki, plac Farny, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, Grunwaldzką pod okrągłą kładką na al. Piłsudskiego, al. Cieplińskiego, Zygmuntowską, później ul. Jagiellońską do ul. 3 Maja, al. Lubomirskich do Mostu Zamkowego, Kopisto do al. Rejtana - tu długa prosta aż do al. Powstańców Warszawy, następnie z powrotem Rejtana troszkę dalej aż do ul. Pigonia, tam zawrotka i biegacze wracają zbiegając z Mostu Zamkowego do ulicy Szopena, następnie skręt w prawo koło Filharmonii ulicą Lubomirskich później fragment trasy pokrywa się z pierwszym etapem trasy.

W trakcie trwania biegu i przed jego rozpoczęciem ulice będą wyłączane z ruchu (w godz. 10:00 - 13.30). Policja oraz miejskie służby będą zabezpieczały trasę.


POBIEGNĄ DLA 2-LETNIEGO SZYMONA

Reklama

12. Biegowi Niepodległości towarzyszy akcja charytatywna „Biegnę dla…”. W tym roku zawodnicy pobiegną dla 2-letniego Szymona, który urodził się z bardzo rzadką wadą genetyczną oraz zaburzeniami rytmu serca. Czeka go kilka operacji oraz ciągła rehabilitacja. Aby mu pomóc, biegacze będą mogli odbierać identyfikatory o akcji w biurze zawodów i przypiąć je do koszulek startowych. Następnie ich zaangażowanie zostanie przeliczone na pomoc finansową.

ZAPISY JESZCZE TRWAJĄ

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega. - Emocje są dla mnie ogromne. Dziękuję wszystkim biegaczom, bo to oni tworzą klimat tego biegu i wszystkim, który nas wspierają. Inicjatywa biegu wyszła od miasta, z Ratusza, 11 lat temu, wtedy poproszono nas, o organizację takiego wydarzenia. Udało nam się. Przez te wszystkie lata doświadczenia nazbieraliśmy sporo. Z PKO BP zorganizowaliśmy już prawie 30 imprez - nie krył Mirosław Wierzbicki, przewodniczący Społecznej Rady Sportu przy Prezydencie Rzeszowa, Stowarzyszenie Rzeszów Biega, współorganizator biegu. – Jesteśmy zaskoczeni, bo w tym roku mamy ponad pół tysiąca więcej uczestników niż przed rokiem.

Zapisy online już się zakończyły – kilkadziesiąt pakietów zostało, więc można się po nie jeszcze zgłaszać w Biurze zawodów. Będzie działało w hali Podpromie: 10.11.2024 r. (niedziela)– w godz. 15 – 18 oraz 11.11.2024 r. (poniedziałek) – w godz. 7.30-10.45.

- Medale czekają na mecie dla każdego, kto ukończy bieg. W tamtym roku na dystansie 10 km mieliśmy najlepsze wyniki w Polsce. W tym roku spodziewamy się kolejnych rekordów – mówił Piotr Kowal ze Stowarzyszenia Rzeszów Biega, współorganizator wydarzenia. - Mamy prawie 2,7 uczestników. Z Rzeszowa wystartuje 1400 osób. Po tej liczbie widać, że nasze miasto jest coraz bardziej rozbiegane. Każdy z biegaczy startuje w naszej koszulce – białej lub czerwonej, by na starcie utworzyć biało – czerwoną flagę.

Sponsorem tytularnym Biegu Niepodległości jest PKO Bank Polski. - Chcemy być numerem 1 dla naszych klientów towarzysząc im nie tylko w codziennym życiu. Dlatego promujemy wśród Polaków zdrowy i aktywny tryb życia, sponsorując imprezy biegowe w całej Polsce – mówił Witold Kołcz, dyrektor ds. sprzedaży w PKO BP. - Bieg w Rzeszowie jest wyjątkowy, bo na sportowo świętujemy 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama