Rzeszów - Niedziela, 12.01.2025
Reklama

Oddział kardiologiczny w szpitalu MSWiA po remoncie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Materiały prasowe SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie
fot. Materiały prasowe SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 1 mln zł kosztował remont oddziału kardiologii w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Dzięki modernizacji, szpital może zapewnić pacjentom wysoki standard hospitalizacji.

Oddział kardiologii w szpitalu przy ul. Krakowskiej funkcjonował w budynku, który oddano do użytku jeszcze w 1950 roku. Dzięki środkom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udało się go w końcu wyremontować.

Modernizacja kardiologii trwała pół roku. Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie, zakres remontu był bardzo szeroki. – Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego została sklimatyzowana i poszerzona, dzięki czemu poprawi się zarówno komfort pacjentów, jak i warunki pracy dla personelu medycznego. Większa przestrzeń przy łóżku chorego umożliwia teraz lepszy dostęp i łatwiejsze zastosowanie przez personel lekarski urządzeń ratujących życie. Odnowiono i doposażono także pracownie i gabinety, które poprawią warunki pracy i pozwalają na jeszcze lepszą i szybszą diagnostykę pacjentów – mówi Krzysztof Gutkowski.

Oddział kardiologiczny w szpitalu MSWiA znajduje się w starszym skrzydle placówki. Obecnie liczy 38 łóżek, w tym 8 na Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pełni całodobowe dyżury przez wszystkie dni tygodnia.

Reklama

W 2023 roku w oddziale hospitalizowano ponad 3700 chorych W tym roku liczba pacjentów przekroczyła już 3800 osób. Większa część oddziału ma możliwość całodobowego monitorowania pacjentów.

Oddział może diagnozować i leczyć chorych ze schorzeniami kardiologicznymi w pełnym zakresie. Posiada trzy specjalistyczne pracownie: Radiologii Zabiegowej i salę hybrydową (mają najwyższy certyfikat klasy C Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego), Echokardiografii (także z certyfikatem klasy C) oraz Pracownię Elektrofizjologii i Elektroterapii.

– Oddział kształci przyszłych specjalistów w dziedzinie kardiologii. Aktualnie dostępnych jest 13 miejsc specjalizacyjnych z zakresu kardiologii. Rezydenci na egzaminie specjalizacyjnym uzyskują bardzo dobre wyniki i zajmują czołowe miejsca w skali kraju. Szpital prowadzi zajęcia ze studentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, staże z zakresu kardiologii niezbędne w trakcie realizacji programów specjalizacji z innych dziedzin medycyny, jak również studenckie praktyki wakacyjne – mówi dr n. med. Andrzej Curzytek, kierownik Oddziału.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Reklama