Rzeszów - Poniedziałek, 20.01.2025
Reklama

Oddział kardiologiczny w szpitalu MSWiA po remoncie [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Materiały prasowe SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie
fot. Materiały prasowe SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 1 mln zł kosztował remont oddziału kardiologii w szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Dzięki modernizacji, szpital może zapewnić pacjentom wysoki standard hospitalizacji.

Oddział kardiologii w szpitalu przy ul. Krakowskiej funkcjonował w budynku, który oddano do użytku jeszcze w 1950 roku. Dzięki środkom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udało się go w końcu wyremontować.

Modernizacja kardiologii trwała pół roku. Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie, zakres remontu był bardzo szeroki. – Sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego została sklimatyzowana i poszerzona, dzięki czemu poprawi się zarówno komfort pacjentów, jak i warunki pracy dla personelu medycznego. Większa przestrzeń przy łóżku chorego umożliwia teraz lepszy dostęp i łatwiejsze zastosowanie przez personel lekarski urządzeń ratujących życie. Odnowiono i doposażono także pracownie i gabinety, które poprawią warunki pracy i pozwalają na jeszcze lepszą i szybszą diagnostykę pacjentów – mówi Krzysztof Gutkowski.

Oddział kardiologiczny w szpitalu MSWiA znajduje się w starszym skrzydle placówki. Obecnie liczy 38 łóżek, w tym 8 na Sali Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Pełni całodobowe dyżury przez wszystkie dni tygodnia.

Reklama

W 2023 roku w oddziale hospitalizowano ponad 3700 chorych W tym roku liczba pacjentów przekroczyła już 3800 osób. Większa część oddziału ma możliwość całodobowego monitorowania pacjentów.

Oddział może diagnozować i leczyć chorych ze schorzeniami kardiologicznymi w pełnym zakresie. Posiada trzy specjalistyczne pracownie: Radiologii Zabiegowej i salę hybrydową (mają najwyższy certyfikat klasy C Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego), Echokardiografii (także z certyfikatem klasy C) oraz Pracownię Elektrofizjologii i Elektroterapii.

– Oddział kształci przyszłych specjalistów w dziedzinie kardiologii. Aktualnie dostępnych jest 13 miejsc specjalizacyjnych z zakresu kardiologii. Rezydenci na egzaminie specjalizacyjnym uzyskują bardzo dobre wyniki i zajmują czołowe miejsca w skali kraju. Szpital prowadzi zajęcia ze studentami kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego, staże z zakresu kardiologii niezbędne w trakcie realizacji programów specjalizacji z innych dziedzin medycyny, jak również studenckie praktyki wakacyjne – mówi dr n. med. Andrzej Curzytek, kierownik Oddziału.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Reklama