Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Od 1 kwietnia sporo zmian w rozkładzie jazdy rzeszowskich autobusów

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi zmiany i korekty rozkładów jazdy kilkudziesięciu autobusów MPK. Dotyczą one linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 34, 35, 36, 37, 40, 43, 45, 47, 49, 57, 58, 59, N1 oraz N3.

Rzeszowski ratusz wymienia dwa główne powody zmian w rozkładzie jazdy miejskich autobusów: pierwszy z nich to reakcja ZTM na sygnały i zgłoszenia od mieszkańców oraz pracowników firm dojeżdżających do swoich miejsc pracy, natomiast drugi związany jest z włączeniem do siatki połączeń nowych oraz niewykorzystywanych dotychczas przystanków: Piłsudskiego ZDZ01, Wyzwolenia/ Ujejskiego 03 i Wyzwolenia/Przy torze 06, Powst. Warszawy 05, Piłsudskiego U. Wojewódzki 06 (dla linii skręcających w al. Cieplińskiego), a także zmianami nazw niektórych przystanków w całej sieci obsługiwanej autobusami MPK Rzeszów.

Co zmieni się w rozkładzie jazdy MPK od 1 kwietnia 2025 r.?

Wśród ważniejszych zmian, Zarząd Transportu Miejskiego wymienia:

  • skierowanie wszystkich kursów linii 43 do ul. Dworaka,
  • dodatkowe kursy linii nocnej N3 we wszystkie dni tygodnia o godz. 22:49 oraz 3:51
  • zmiana liczby kursów na linii nr 5, z jej jednoczesnym wydłużeniem do ul. Lubelskiej oraz włączeniem w siatkę połączeń z możliwością przesiadek w centralnej części miasta, a także dostosowaniem godzin kursowania do godzin zmianowości większych zakładów pracy
  • zmiana niedzielnych dopołudniowych kursów autobusów linii 58 – na wniosek Gminy Tyczyn.

Nowy rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 1 kwietnia, obejmie również kilkuminutowe przyśpieszania lub opóźnienia niektórych kursów. „Osiemnastka” z przystanku Wyzwolenia WORD 04 zamiast o godz. 22:29 pojedzie o godz. 22:32, na linii nr 4 z przystanku Krasne Auchan 01 nastąpi opóźnienie ostatniego kursu sobotniego, z kolei linie nr 8 i 31 z przystanku Sikorskiego MPGK 20 w dni powszednie w godzinach 4:30-6:15 będą przyspieszone o 2 minuty.

Z dniem 31 marca br. nastąpi zakończenie pilotażu linii nr 60, która kursowała od początku miesiąca. W związku z tym zlikwidowane zostaną dwa kursy linii nr 9 (6:13 z ul. Trembeckiego, 16:50 z ul. Olbrachta).

Jednocześnie ZTM informuje, że na przystankach systematycznie rozwieszane są nowe rozkłady jazdy. Ze zmianami można się zapoznać w dynamicznym rozkładzie jazdy na stronach: einfo.erzeszow.pl, www.mpk.rzeszow.p oraz  ztm.rzeszow.pl.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia przegrywa w Gdańsku

RZESZÓW. MVP spotkania został Paweł Halaba.

Rzeszów

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Rzeszów

PO chce upublicznienia wniosków o ustalenie lokalizacji inwestycji i pozwoleń na budowę

RZESZÓW. „Udział mieszkańców w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym jest w naszym mieście zdecydowanie zbyt mały” – czytamy w  projekcie uchwały.

Rzeszów

Paczki nielegalnym tytoniem w garażu 67-latka z Rzeszowa

RZESZÓW. Wyroby nie miały polskich znaków akcyzy.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

RZESZÓW. Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami.

Rzeszów

Inwestycje drogowe na os. Słocina. W przyszłości będzie nowa linia autobusów miejskich

RZESZÓW. Dodatkowa linia MPK ma usprawnić komunikację pomiędzy os. Słocina i Zalesiem.

Rzeszów

Światowy Dzień Wcześniaka. Specjalna oferta dla maluchów i ich rodziców

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godzinie 11:00 w budynku Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia. 

Reklama