Rzeszów - Sobota, 01.03.2025
Reklama

Nowy kierunek czarterowy z Jasionki. Od czerwca polecimy do Monastyru

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ogłosił kolejny, tegoroczny letni kierunek czarterowy. Od czerwca będzie można polecieć do tunezyjskiego Monastyru. To już 18. kierunek wakacyjny, w tym trzeci do Tunezji (po Enfidhi i Djerbie) dokąd będą mogli się udać latem klienci biur podróży.

Loty do Monastyru będą odbywały się raz w tygodniu, w poniedziałki, począwszy od 2 czerwca 2025 r. Połączenia czarterowe - wykonywane na zlecenie biur podróży Join Up! oraz Prima Holiday - realizowane będą przez tunezyjskie linie lotnicze Nouvelair. Trasę obsługiwać będą samoloty typu Airbus A320. Warto dodać, że na to tunezyjskie lotnisko latano już z Jasionki w 2014 roku.

Monastyr to miasto portowe znajdujące się w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji. Położenie nad Morzem Śródziemnym sprawia, że jest popularnym celem turystycznym dla miłośników plażowania. Różnorodność hoteli o różnym standardzie sprawia, że każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich wymagań i możliwości finansowych.

Reklama

Najważniejsze zabytki miasta to Ribat (twierdza z VIII wieku), Medyna (urokliwa starówka miasta), czy Mausoleum Habiba Bourguiby - miejsce pochówku pierwszego prezydenta Tunezji. Miłośnicy lokalnej kuchni na pewno spróbują couscousy (tradycyjnej potrawy z semoliny), brika (smażonego w cieście dania z nadzieniem z jajka, tuńczyka i kaparów), harissy (ostrej pasty z papryki i czosnku), albo baklawy lub innych słodkości przygotowywanych na bazie miodu, orzechów i ciasta filo.

Lato 2025: 18 kierunków czarterowych do 9 krajów

Łącznie w sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska dostępnych będzie 18 kierunków czarterowych w 9 krajach. W sumie oferowanych będzie prawie 50 rotacji tygodniowo. Nowością w siatce jest marokański Agadir, po przerwie - poza Monastyrem - wracają jeszcze połączenia na wyspy Djerba w Tunezji i Korfu w Grecji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Rzeszów

Nowe rozkłady jazdy pięciu linii MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia, dla pięciu linii komunikacji miejskiej obowiązują nowe rozkłady jazdy. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, zmiany dotyczą linii: 1, 16, 33, 52, 54.

Rzeszów

190 miejsc dla maluchów w nowym żłobku w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowy żłobek w Rzeszowie. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Dodatkowe rządowe pieniądze dla Rzeszowa na posiłki dla dzieci i czytelnictwo

RZESZÓW. Rzeszów otrzyma ponad 2 mln zł dofinansowania na realizację programu  „Posiłek w szkole i w domu” oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Rzeszów

Jest umowa na drugi etap ul. Parkowej

RZESZÓW. Lada dzień mają ruszyć prace przy budowie drugiego etapu ul. Parkowej oraz odcinka ul. Miłocińskiej. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Eurovia.

Rzeszów

Otwarto Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. To pierwsza taka placówka w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. To pierwsze takie miejsce w mieście. W całym regionie jest tylko 7 tego typu placówek. Budowa COM kosztowała 7,3 mln zł.

Rzeszów

1 kwietnia rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Lada dzień rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Reklama