Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

W poniedziałek, policjanci z Rzeszowa otrzymali informację o odnalezieniu przedmiotów przypominających pociski, które zostały wykopane podczas prac związanych z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 w Jasionce.

Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Trzebownisku, zabezpieczyli teren znaleziska oraz potwierdzili fakt wykopania pocisków. Następnie funkcjonariusze z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego komendy miejskiej, potwierdzili, że odnalezione niewybuchy pochodzą z czasów II wojny światowej. Łącznie ujawniono 7 pocisków artyleryjskich kalibru 88 mm.

Niewybuchy zostały zabezpieczone przez saperów z 21 batalionu Wojska Polskiego w Rzeszowie, którzy wywieźli je do miejsca jego neutralizacji.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25 stycznia otworzą przejście podziemne na Dworcu PKP

RZESZÓW. Trwa remont stacji Rzeszów Główny.

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Reklama