Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd – powiedział podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek tłumacząc powód wprowadzenia do porządku obrad uchwały dotyczącej przywrócenia podatku od posiadania psa w Rzeszowie.

W porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa pojawiła się uchwała dotycząca przywrócenia po kilkunastu latach opłaty za posiadanie psa. Zgodnie z jej treścią, od nowego roku właściciele czworonogów mieliby ponosić opłatę w wysokości 60 zł rocznie za jedno zwierzę.

Tuż przed dyskusją i głosowaniem nad uchwałą, okazało się, że była ona tylko pretekstem do rozmowy o trudnej sytuacji finansowej miasta. - Ta uchwałą chciałem zwrócić uwagę na to, że to jest wyjątkowa sytuacja, wyjątkowy trudny moment. Jesteśmy w tak rozpaczliwie trudnej sytuacji, ze trzeba czasem sięgać po rozpaczliwe rozwiązania – tłumaczył Prezydent Rzeszowa. Jak podkreślał w dalszej część wypowiedzi, od początku miał pełną świadomość, że opłata za posiadanie psa jest „anachronizmem w polskim systemie” i że nie ma potrzeby przywracać tego podatku. Prezydent wskazał, że gminy w których funkcjonuje jeszcze taka opłata, osiągają niewielkie dochody z tego tytułu, a jej wprowadzenie w Rzeszowie wywołałoby zdenerwowanie mieszkańców niewspółmierne do zysków.
Reklama
- Podatku od psa nie zamierzamy wprowadzać - powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi Prezydent Rzeszowa.

Sposób w jaki Konrad Fijołek chciał zwrócić uwagę na trudną sytuację finansową miasta, nie spodobał się jednemu z radnych, Grzegorzowi Korylowi. - Uważam że nie powinno się stosować takich socjotechnik w stosunku do mieszkańców, że wrzucam coś co zdenerwuje mieszkańców, a potem się wycofam" – mówił radny.

Ostatecznie w wyniku głosowania uchwałę zdjęto z porządku obrad. „Za” było 23 radnych, nie było głosów sprzeciwu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama