Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Nie będzie opłaty za posiadanie psa w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. - Intencją tej uchwały było zwrócenie uwagi opinii społecznej, Wysokiej Rady na to, w jak rzeczywiście trudnej sytuacji finansowej znalazł się nasz samorząd – powiedział podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek tłumacząc powód wprowadzenia do porządku obrad uchwały dotyczącej przywrócenia podatku od posiadania psa w Rzeszowie.

W porządku obrad wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa pojawiła się uchwała dotycząca przywrócenia po kilkunastu latach opłaty za posiadanie psa. Zgodnie z jej treścią, od nowego roku właściciele czworonogów mieliby ponosić opłatę w wysokości 60 zł rocznie za jedno zwierzę.

Tuż przed dyskusją i głosowaniem nad uchwałą, okazało się, że była ona tylko pretekstem do rozmowy o trudnej sytuacji finansowej miasta. - Ta uchwałą chciałem zwrócić uwagę na to, że to jest wyjątkowa sytuacja, wyjątkowy trudny moment. Jesteśmy w tak rozpaczliwie trudnej sytuacji, ze trzeba czasem sięgać po rozpaczliwe rozwiązania – tłumaczył Prezydent Rzeszowa. Jak podkreślał w dalszej część wypowiedzi, od początku miał pełną świadomość, że opłata za posiadanie psa jest „anachronizmem w polskim systemie” i że nie ma potrzeby przywracać tego podatku. Prezydent wskazał, że gminy w których funkcjonuje jeszcze taka opłata, osiągają niewielkie dochody z tego tytułu, a jej wprowadzenie w Rzeszowie wywołałoby zdenerwowanie mieszkańców niewspółmierne do zysków.
Reklama
- Podatku od psa nie zamierzamy wprowadzać - powiedział na zakończenie swojej wypowiedzi Prezydent Rzeszowa.

Sposób w jaki Konrad Fijołek chciał zwrócić uwagę na trudną sytuację finansową miasta, nie spodobał się jednemu z radnych, Grzegorzowi Korylowi. - Uważam że nie powinno się stosować takich socjotechnik w stosunku do mieszkańców, że wrzucam coś co zdenerwuje mieszkańców, a potem się wycofam" – mówił radny.

Ostatecznie w wyniku głosowania uchwałę zdjęto z porządku obrad. „Za” było 23 radnych, nie było głosów sprzeciwu.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Reklama