Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Najpierw wielkie sprzątanie brzegu Wisłoka, potem festiwal reggae

Dodano:

fot. RDK
fot. RDK
RZESZÓW. Już w sobotę 4 września 2021 roku na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 6. edycja festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Dzień wcześniej organizatorzy wraz z partnerami wydarzenia, będą sprzątać brzeg rzeszowskiego zalewu.

Tegoroczna edycja ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem” po raz pierwszy realizowana jest pod przewodnim hasłem „Reggae dla Klimatu”. Jamajskim rytmom oraz wspaniałej zabawie na rzeszowskich Bulwarach towarzyszyć będzie szereg działań proekologicznych. Jednym z nich będzie poprzedzająca festiwal miejska akcja sprzątania Zalewu Rzeszowskiego, która odbędzie się w piątek 3 września 2021 roku.

W akcji sprzątania mogą wziąc udział wszyscy chętni "którym leży na sercu piękno i czystość miasta Rzeszowa". Organizatorzy zapewniają potrzebne rękawiczki oraz worki na śmieci. Dodatkowo, pierwszych 20 osób, które zgłoszą się na miejscu akcji sprzątania otrzymają kupony upoważniające do odbioru festiwalowych.
Reklama
Spotkanie uczestników akcji oraz wszystkich chcących się w nią włączyć mieszkańców Rzeszowa nastąpi o godzinie 16:00 na placu przy przystani na Lisiej Górze (miejsce rozpoczęcia akcji: https://goo.gl/maps/V7tMjS35roaYicXG7).

 Inicjatywę Rzeszowskiego Domu Kultury wspierają: Stowarzyszenie EKOSKOP, Harcerski Klub Ekologiczny 21, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Z Wędkarskiego Pudełka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Rzeszów

Więcej policjantów na drogach. Ruszyły działania "Majowy weekend 2024"

PODKARPACIE. Policjanci rozpoczęli działania związane z długim weekendem majowym. Na drogach regionu będzie więcej policyjnych patroli. Mundurowi zadbają m.in. o płynność ruchu i bezpieczeństwo podróżujących. Tegoroczna akcja potrwa do 6 maja.  

Reklama