Rzeszów - Poniedziałek, 03.02.2025
Reklama

Najlepszy rok w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 1,1 mln pasażerów

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dołączył do grona „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. W 2024 roku obsłużono dokładnie 1 145 257 osób. To najlepszy wynik w historii portu.

W 2024 roku podrzeszowskie lotnisko oferowało loty na 31 kierunkach, do 16 krajów. Największym zainteresowaniem pasażerów cieszyły się: Warszawa, Londyn i Monachium (w połączeniach regularnych) oraz Antalia, Sharm El Sheikh i Heraklion (w czarterach).

Jeśli chodzi o przewoźników, największą liczbę osób przewiózł Ryanair (prawie 339 tys.), który operował aż na 9 kierunkach. Dużym sukcesem może pochwalić się również Lufthansa, która zanotowała największy wzrost, aż o 155 proc. Niemiecki przewoźnik od kwietnia podwoił liczbę lotów do Monachium i przejął sporą część przesiadek na połączenia transatlantyckie.

W minionym roku rekordową frekwencję zanotowano również w lotach czarterowych, które obejmowały 16 kierunków do 8 krajów. Liczba pasażerów wzrosła o 33 procent, do poziomu 302 tys. osób.

W 2024 roku w ofercie podrzeszowskiego lotniska pojawiły się cztery nowe kierunki: hiszpańskie Alicante i Majorka, łotewska Ryga (jednocześnie był to debiut Air Baltic) oraz turecki Izmir.

Reklama

Jak zapowiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, w najbliższych latach lotnisko zamierza bić kolejne rekordy.

– Rekordy są po to, żeby je wyśrubować. Nie spoczywamy na laurach i drugi rok z rzędu znaleźliśmy się w gronie „milionerów”, czyli lotnisk obsługujących ponad milion pasażerów rocznie. Będziemy dążyć do tego, by w kolejnych latach swój wynik poprawiać. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad rozwojem siatki połączeń, ale też kolejnymi inwestycjami ułatwiającymi i umilającymi czas oczekiwania na naszym lotnisku oraz poprawiającymi bezpieczeństwo pasażerów i obsługi samolotów – mówi Adam Hamryszczak.

W roku 2025 oferta podrzeszowskiego lotniska ma być jeszcze lepsza (w czarterach sprzedaje się już 17 kierunków), a wśród inwestycji na pierwszy plan wysuwa się modernizacja drogi startowej przy wschodnim progu i budowa drugiej części równoległej drogi kołowania, co jednak nie wpłynie na funkcjonowanie lotniska.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Rzeszów

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.

Rzeszów

Od wtorku ul. Grottgera otwarta dla ruchu

RZESZÓW. Od wtorku (21 czerwca) kierowcy znów będą mogli korzystać z ul. Grottgera. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss&ride.

Reklama