Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Port Lotniczy im. Rodziny Umlów przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej było w poprzednim miesiącu. Sierpień zapisał się jako rekordowy w historii lotniska - obsłużono ponad 138 tysięcy osób, to o ponad 13 % więcej niż w analogicznym miesiącu poprzedniego roku.

Tak dobry wynik podrzeszowskie lotnisko zawdzięcza wakacyjnym czarterom. Skorzystało z nich 61 tysięcy pasażerów. Czartery - latające w sierpniu do Albanii, Bułgarii, Czarnogóry, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Tunezji, Turcji - zabrały na pokład 44 procent osób odlatujących z Jasionki.

– Takie doskonałe wyniki wręcz zobowiązują nas do sukcesywnego zwiększania oferty atrakcyjnych połączeń w kolejnych sezonach. Podkreślając świetny rezultat wakacyjny chcę przypomnieć, że większość „słonecznych” kierunków dostępna jest także we wrześniu, co szczególnie powinno ucieszyć studentów oraz rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym, dla których to doskonały czas na urlop – mówi Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce.

Wśród regularnych połączeń lotniczych w sierpniu prym wiódł irlandzki Ryanair (loty do chorwackiego Zadaru, hiszpańskiego Alicante, Dublina w Irlandii oraz Londynu, Manchesteru, Bristolu i East Midlands w Wielkiej Brytanii - 23% wszystkich pasażerów). Kolejne wyniki należą do polskiego LOT’u (17% na trasach do USA oraz Warszawy i Gdańska). Dalej w kolejności są: Lufthansa (7% do Monachium) i Wizz Air (3% do Rzymu).

Jeśli chodzi o kierunki, które najchętniej wybierają pasażerowie korzystający z podrzeszowskiego lotniska, są to: Antalia, Warszawa, Londyn, Monachium i Heraklion.

Nowe kierunki: Mediolan i Ryga

Reklama

Od wtorku węgierski Wizz Air uruchomił połączenie do Mediolanu, a od 28 października na lotnisko Malpensa, w sercu miasta mody, latać będzie też Ryanair. Inną zimową nowością ma być, realizowana dwa razy w tygodniu przez łotewski Air Baltic, destynacja do Rygi, która jest świetnym portem przesiadkowym do wszystkich stolic krajów nordyckich i bałtyckich.

- Trwający wrzesień to nadal doskonały czas na urlop, a z podrzeszowskiego lotniska można wciąż polecieć czarterami w praktycznie wszystkich wspomnianych wcześniej kierunkach. Natomiast tanimi liniami regularnymi do Alicante, Zadaru, Dublina, czy na Wyspy Brytyjskie (Ryanair) oraz Rzymu i Mediolanu (Wizz Air). LOT wciąż oferuje trasę do Newark (USA), samolotami narodowego przewoźnika można dostać się też do Warszawy (5 rejsów w tygodniu, 4 w soboty i niedziele), zaś niemiecką Lutfhansą - do Monachium (dwa razy dziennie) – wylicza Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o.

Od początku 2024 roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już ponad 760 tysięcy pasażerów. To więcej o 75 tys. niż w „milionowym” 2023 r.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od nowego roku akademickiego Politechnika uruchamia siedem kierunków w j. angielskim

RZESZÓW. Od roku akademickiego 2019/2020 studia w języku angielskim będą prowadzone na wszystkich wydziałach Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Reklama