Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

Dodano:

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze specjalnych pokoi wyciszeń, w których znajdą chwile wytchnienia i uspokojenia. Miejsca te powstały w ramach projektu „Przyjazny NURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.

Pięć pokoi wyciszeń zostało oddanych do użytku studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Studenci mogą w nich odciąć się na chwilę od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych, aby poprawić koncentrację.

Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz).
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.
Reklama

Dostęp do pokoi umożliwiają specjalne karty magnetyczne, które można pobrać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR przy ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Jeszcze w tym roku Uniwersytet Rzeszowski planuje utworzenie kolejnych pięciu pokoi wyciszeń.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Rzeszów

Na weekend jazdy testowe w salonie GOC Yamaha Rzeszów. Udostępnią aż 17 maszyn

RZESZÓW. Yamaha MT Tour Rzeszów 2019 odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019r. w godzinach 10:00-18:00.

Rzeszów

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RZESZÓW. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Reklama