Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum
Dodano: 22.12.2020 r.
Wizualizacja budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej / materiały prasowe
RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.
Teren przeznaczony pod budowę Uczelnianego Archiwum zlokalizowany jest na Osiedlu Akademickim.
Budynek o powierzchni całkowitej 479,6 m2, będzie posiadał dwie kondygnacje nadziemne. W obiekcie znajdą się pomieszczenia administracyjne i pomieszczenia przeznaczone do przechowywania zarchiwizowanych dokumentów.
„Na półkach archiwum będzie miejsce na przechowywanie ponad 3,5 km dokumentów” – mówi Marcin Zych, kierownik Archiwum Politechniki Rzeszowskiej.
Budynek Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej będzie miał kształt prostopadłościanu z zadaszeniem akcentującym wejście główne. Na dachu będą zainstalowane panele fotowoltaiczne zapewniające „zieloną energię” na potrzeby systemów elektrycznych archiwum.
Obiekt został zaprojektowany na potrzeby długoterminowego przechowywania materiałów archiwalnych, zarówno w postaci tradycyjnej, jak i cyfrowej oraz do właściwej obsługi.
Termin zakończenia inwestycji to 21 września 2021 r. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 870 854,02 zł brutto.
RZESZÓW. 11 listopada o godz. 11.11 z rzeszowskiego Rynku wystartuje 12. PKO Bieg Niepodległości. O zwycięstwo walczyć będzie ok. 2,7 tys. uczestników. Zawodnicy tradycyjnie pobiegną w białych i czerwonych koszulkach. Dzięki temu...
JASIONKA. Pierwszym zadaniem, które zostanie zrealizowane w nowej bazie będzie przegląd ciężki jednego z największych szerokokadłubowych samolotów na świecie – Boeinga B787.
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia, dotyczące gęstych mgieł i szadzi na terenie województwa podkarpackiego.
RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.
RZESZÓW. Urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw – to część elementów, które pojawią się w jednym z największych tegorocznych parków kieszonkowych w Rzeszowie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz