Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

Dodano:

Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W środę (22.09) w Rzeszowie zakończył się trwający od 16 września br. Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności. Podczas konferencji podsumowującej tydzień, zaprezentowano pierwszą w Rzeszowie, ekologiczną stację solarną do ładowania hulajnóg, która zlokalizowana jest na placu Wolności.

- W podróżach po mieście przeważają odcinki krótkie - zatem warto i można zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I do tego typu zmian zachęcaliśmy podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności – mówił podczas środowej konferencji podsumowującej tydzień mobilności Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– To był na pewno najbardziej atrakcyjny z dotychczas organizowanych w Rzeszowie tygodni mobilności, obfitujący w rozmaite wydarzenia, z których niektóre wywołały sporo dyskusji. Mam tu na myśli np. czasowe zorganizowanie deptaka na ul. Jagiellońskiej. Ale to bardzo dobrze, że mieszkańcy dyskutują o możliwości powiększania strefy pieszej, o alternatywnych środkach transportu – mówił prezydent Fijołek.
Reklama
- Ideą zrównoważonej mobilności jest właśnie promowanie alternatywnych dla ruchu samochodowego form transportu. W podróżach miejskich przeważają odcinki krótkie - zatem warto jest zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I tego typu środki transportu chcemy także promować – dodał  rezydent Konrad Fijołek.

Podczas środowej konferencji zaprezentowano ekologiczną stację solarna do ładowania hulajnóg, która została zamontowana na placu Wolności, przy przystanku autobusowym w rejonie galerii Center Park.

- W porozumieniu z prezydentem Rzeszowa zainstalowaliśmy pierwszą tego typu solarnie zasilaną stację do ładowania i parkowania hulajnóg. Taka stacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie parkowania hulajnóg , a także ukłon w stronę operatorów hulajnóg – tłumaczył Piotr Hołubowicz, prezes SEEDiA będącej pomysłodawcą urządzenia.

- Jak pokazują wykresy efektywności energetycznej, z którymi już się zapoznałem, stacja znakomicie spełnia swoje zadanie – dodał prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Pola Nadziei

Zasadzą żonkile, aby pomóc podopiecznym Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Już po raz piąty Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci bierze udział ogólnopolskiej inicjatywie „Pola Nadziei”. Inauguracja tegorocznej akcji odbędzie się 9 października w Parku Papieskim.

Rzeszów

Policjanci rozpoczęli pracę w nowym komisariacie na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Kilkanaście dni trwały prace związane z przeniesieniem się policjantów i pracowników cywilnych do nowego budynku Komisariatu Policji II w Rzeszowie przy ulicy Wołyńskiej 1.

Rzeszów

Przebudowywany odcinek ul. Załęskiej ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu

RZESZÓW. Postępują prace przy przebudowie 700-metrowego fragmentu ul. Załęskiej w Rzeszowie. Inwestycja o wartości 6,2 mln zł ma być gotowa pod koniec października br.

Rzeszów

Obchody XXIV Dnia Papieskiego w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego odbędą się pod hasłem "Ewangelia starości i cierpienia". Rozpoczną się 6 października. Zwieńczeniem obchodów będzie piknik rodzinny "Wioska Papieski", który zaplanowano na niedzielę, 13 października przy kościele...

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Słocina. Jest umowa na dofinansowanie inwestycji

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę dotyczącą dofinansowania projektu pn. "Parki miejskie mają znaczenie - nowe podejście do zarządzania zielenią miejską w Iwano-Frankiwsku i Rzeszowie". 2,5 mln zł z dotacji przeznaczone zostanie...

Rzeszów

Postęp prac na budowie drogi, która połączy dwa rzeszowskie osiedla [ZDJĘCIA]

Realizowany obecnie I etap obejmuje przedłużenie odcinka ul. Wołyńskiej o długości ok. 0,5 km oraz budowę ul. Słoneczny Stok o długości ok. 0,3 km.

Rzeszów

Niewybuch przed budynkiem Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się rzeszowscy saperzy.

Reklama