Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

Dodano:

Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W środę (22.09) w Rzeszowie zakończył się trwający od 16 września br. Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności. Podczas konferencji podsumowującej tydzień, zaprezentowano pierwszą w Rzeszowie, ekologiczną stację solarną do ładowania hulajnóg, która zlokalizowana jest na placu Wolności.

- W podróżach po mieście przeważają odcinki krótkie - zatem warto i można zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I do tego typu zmian zachęcaliśmy podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności – mówił podczas środowej konferencji podsumowującej tydzień mobilności Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– To był na pewno najbardziej atrakcyjny z dotychczas organizowanych w Rzeszowie tygodni mobilności, obfitujący w rozmaite wydarzenia, z których niektóre wywołały sporo dyskusji. Mam tu na myśli np. czasowe zorganizowanie deptaka na ul. Jagiellońskiej. Ale to bardzo dobrze, że mieszkańcy dyskutują o możliwości powiększania strefy pieszej, o alternatywnych środkach transportu – mówił prezydent Fijołek.
Reklama
- Ideą zrównoważonej mobilności jest właśnie promowanie alternatywnych dla ruchu samochodowego form transportu. W podróżach miejskich przeważają odcinki krótkie - zatem warto jest zamienić auto na transport taki jak hulajnoga, skuter elektryczny czy też rower. I tego typu środki transportu chcemy także promować – dodał  rezydent Konrad Fijołek.

Podczas środowej konferencji zaprezentowano ekologiczną stację solarna do ładowania hulajnóg, która została zamontowana na placu Wolności, przy przystanku autobusowym w rejonie galerii Center Park.

- W porozumieniu z prezydentem Rzeszowa zainstalowaliśmy pierwszą tego typu solarnie zasilaną stację do ładowania i parkowania hulajnóg. Taka stacja to rozwiązanie umożliwiające uporządkowanie parkowania hulajnóg , a także ukłon w stronę operatorów hulajnóg – tłumaczył Piotr Hołubowicz, prezes SEEDiA będącej pomysłodawcą urządzenia.

- Jak pokazują wykresy efektywności energetycznej, z którymi już się zapoznałem, stacja znakomicie spełnia swoje zadanie – dodał prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama