Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje budowę trzech kładek kompozytowych dla rowerzystów. Pierwsza z nich powstanie przy moście Narutowicza. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Po pierwsze bo ładna pogoda, po drugie bo przy moście Narutowicza w Rzeszowie powstanie kładka rowerowa, oto dwa główne powody zwołania konferencji prasowej przy ww. moście, organizowanej przez Rozwój Rzeszowa, Rzeszów Smart City oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl. Śmiało możemy również dodać kolejny powód, chodzi o wypożyczalnie rowerów miejskich, skuterów oraz hulajnóg, która ruszy 1 maja.

„Przy tęczowym moście zostanie wybudowana kładka kompozytowa, która usprawni komunikacje rowerową. Brakowało na tym moście dróg rowerowych i rowerzyści zgłaszali potrzebę, żeby wybudować taką kładkę więc w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i w najbliższym czasie ta kładka zostanie wybudowana” – informuje radny miasta Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

Na konferencji prasowej obecny był również wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który informował m.in. że nie na wszystkich rzeszowskich mostach możliwa jest budowa ścieżek rowerowych, przez co idealnym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie kładek kompozytowych.
Reklama
„Od dwóch lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem umożliwiającym poszerzenie tych mostów, które nie mają ścieżek rowerowych, tak aby te ścieżki się tam pojawiły. Są stosowne projekty wykonane. Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Wiemy również, że nie będzie to jedyna kładka tego typu jaka powstanie w mieście i planowana jest też budowa tego typu przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej oraz na Zaporze. Warto również dodać, że kładka planowana przy ul. Wierzbowej będzie dwustronna.

„One są kompozytowe, żeby były lekkie, aby nie dociążały niepotrzebnie konstrukcji, a równocześnie są bardzo funkcjonalne i łatwe do zastosowanie, choć nie jest to tanie rozwiązanie” – dodaje Ustrobiński.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Reklama