Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje budowę trzech kładek kompozytowych dla rowerzystów. Pierwsza z nich powstanie przy moście Narutowicza. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Po pierwsze bo ładna pogoda, po drugie bo przy moście Narutowicza w Rzeszowie powstanie kładka rowerowa, oto dwa główne powody zwołania konferencji prasowej przy ww. moście, organizowanej przez Rozwój Rzeszowa, Rzeszów Smart City oraz Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl. Śmiało możemy również dodać kolejny powód, chodzi o wypożyczalnie rowerów miejskich, skuterów oraz hulajnóg, która ruszy 1 maja.

„Przy tęczowym moście zostanie wybudowana kładka kompozytowa, która usprawni komunikacje rowerową. Brakowało na tym moście dróg rowerowych i rowerzyści zgłaszali potrzebę, żeby wybudować taką kładkę więc w tym roku zostanie ogłoszony przetarg i w najbliższym czasie ta kładka zostanie wybudowana” – informuje radny miasta Daniel Kunysz, prezes Stowarzyszenia Rowery.Rzeszów.pl

Na konferencji prasowej obecny był również wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który informował m.in. że nie na wszystkich rzeszowskich mostach możliwa jest budowa ścieżek rowerowych, przez co idealnym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie kładek kompozytowych.
Reklama
„Od dwóch lat pracowaliśmy nad rozwiązaniem umożliwiającym poszerzenie tych mostów, które nie mają ścieżek rowerowych, tak aby te ścieżki się tam pojawiły. Są stosowne projekty wykonane. Chcemy aby most kolorowy niedługo posiadał kładkę rowerową w swoim przekroju drogowym. Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Wiemy również, że nie będzie to jedyna kładka tego typu jaka powstanie w mieście i planowana jest też budowa tego typu przeprawy drogowej na moście przy ul. Lwowskiej oraz na Zaporze. Warto również dodać, że kładka planowana przy ul. Wierzbowej będzie dwustronna.

„One są kompozytowe, żeby były lekkie, aby nie dociążały niepotrzebnie konstrukcji, a równocześnie są bardzo funkcjonalne i łatwe do zastosowanie, choć nie jest to tanie rozwiązanie” – dodaje Ustrobiński.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama