Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

Dodano:

fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ogłosiła wyniki rekrutacji. Odnotowano rekordowe zainteresowanie studiami w języku angielskim. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się jeden z kierunków lotniczych uczelni.

Młodzi ludzie z najdalszych zakątków świata przyjadą w październiku kształcić się  w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na specjalnościach oferowanych w języku angielskim: Aviation Management, International Management, Computer Graphics czy Logistics in Transport. Studenci z Indii, Maroka, Zimbabwe, Egiptu, Malezji, USA, Tajwanu, Kazachstanu, Turcji dołączą do studentów z Polski, którzy wybrali anglojęzyczne studia.

Studia pod patronatem Lufthansy

Dział rekrutacji WSIiZ zanotował 50% wzrost liczby kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), elitarne studia I stopnia prowadzone pod patronatem Lufthansy – jedyne takie w Polsce i nieliczne w Europie.

„Z wyników rekrutacji jesteśmy zadowoleni, skoro po I turze przyjmiemy prawie 10% więcej studentów, niż rok temu. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdybyśmy zliczyli kandydatów, którzy oczekują na wizy studenckie. Na studia anglojęzyczne mamy wielu chętnych z różnych zakątków świata. Dotarliśmy z naszą ofertą do najbardziej odległych miejsc – do Botswany, Indonezji, Sri Lanki czy Rwandy i również stamtąd przyjadą do nas nowi studenci. Od lat stawiamy na umiędzynarodowienie i teraz obserwujemy tego efekty. W  języku angielskim studiują u nas młodzi ludzie z prawie 50 krajów świata” – mówi prof. T. Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Studia w systemie dualnym

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania stawia na praktyczny charakter kształcenia. Najnowszym rozwiązaniem realizującym tę ideę  ma zostać studiowanie w systemie dualnym, który umożliwia studentom łączenie nauki z odbywaniem płatnego (minimum 14000 zł na rękę) stażu w firmie. W I turze rekrutacji studia dualne oferowano na 6 ścieżkach kształcenia: marketing internetowy, programowanie, projektowanie UX, finanse i rachunkowość w zarządzaniu oraz: psychologia w zarządzaniu i biznes turystyczny. Najwięcej kandydatów złożyło podanie na programowanie. O jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.
Reklama
„Jesteśmy bardzo konkurencyjni jeśli chodzi o czesne w porównaniu z uczelnią niemiecką czy angielską, jednocześnie oferując bardzo wiele, na przykład prestiżowe certyfikaty IATA, ARCport, możliwość praktyk i staży w międzynarodowych firmach, takich jak  Lufthansa, Borg Warner, Pratt & Whitney i wielu innych. Wykładowcy, ludzie z doświadczeniem zawodowym i pedagogicznym, przyjeżdżają do nas z Niemiec, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Zapewniamy studentom studia na najwyższym europejskim poziomie – ta wieść rozeszła się po Polsce i po świecie, stąd tak wysokie zainteresowanie tymi studiami” – dodaje Magdalena Louis, Rzecznik Prasowy WSIiZ.

W WSIiZ na liście najpopularniejszych kierunków studiów I stopnia od kilku sezonów znajdują się: informatyka, grafika komputerowa, kosmetologia oraz logistyka. Dużym zainteresowaniem cieszy się także filologia angielska oraz jej odrębna ścieżka kształcenia –specjalizacja tłumaczeniowa z językiem chińskim. 

Bezpłatne studia

Prawie 10% kandydatów z Polski na studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) otrzymało stypendium "Bezpłatne studia dla najlepszych", w ramach którego skorzystają ze  stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego, od pierwszego semestru studiów. Kandydaci z zagranicy o bezpłatną naukę we WSIiZ będą walczyć we wrześniu. – Cieszy nas, fakt, że coraz więcej kandydatów z wysoką liczbą punktów z matury wybiera naszą uczelnię. W tym roku wręcz skokowo wzrosła średnia liczba punktów wśród tych, którzy złożyli podania na studia w języku angielskim – informuje Aneta Rozborska, z działu rekrutacji WSIiZ. 
 
„Cieszę się, że WSIiZ jest uczelnią pierwszego wyboru dla kandydatów na studia I stopnia. W tym roku zauważyliśmy, że maturzyści zaraz po otrzymaniu wyników matury przyszli złożyć do nas podania. Nie czekali zatem, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, na ostatni dzień rekrutacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja na studiach II stopnia – ci kandydaci bronią licencjat zwykle we wrześniu, dlatego wybierają studia dopiero w II turze rekrutacji. Na te podania zatem czekamy” – zachęca A. Rozborska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano nowego przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Waldemar Szumny został nowym przewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Deca, który pełnił tę funkcję trzykrotnie.

Rzeszów

Zmiany w rozkładach jazdy czterech linii MPK

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja zmianie ulegną rozkłady każdy czterech linii autobusowych: 6, 44, 47 i 57.

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Reklama