Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

Dodano:

fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ogłosiła wyniki rekrutacji. Odnotowano rekordowe zainteresowanie studiami w języku angielskim. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się jeden z kierunków lotniczych uczelni.

Młodzi ludzie z najdalszych zakątków świata przyjadą w październiku kształcić się  w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na specjalnościach oferowanych w języku angielskim: Aviation Management, International Management, Computer Graphics czy Logistics in Transport. Studenci z Indii, Maroka, Zimbabwe, Egiptu, Malezji, USA, Tajwanu, Kazachstanu, Turcji dołączą do studentów z Polski, którzy wybrali anglojęzyczne studia.

Studia pod patronatem Lufthansy

Dział rekrutacji WSIiZ zanotował 50% wzrost liczby kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), elitarne studia I stopnia prowadzone pod patronatem Lufthansy – jedyne takie w Polsce i nieliczne w Europie.

„Z wyników rekrutacji jesteśmy zadowoleni, skoro po I turze przyjmiemy prawie 10% więcej studentów, niż rok temu. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdybyśmy zliczyli kandydatów, którzy oczekują na wizy studenckie. Na studia anglojęzyczne mamy wielu chętnych z różnych zakątków świata. Dotarliśmy z naszą ofertą do najbardziej odległych miejsc – do Botswany, Indonezji, Sri Lanki czy Rwandy i również stamtąd przyjadą do nas nowi studenci. Od lat stawiamy na umiędzynarodowienie i teraz obserwujemy tego efekty. W  języku angielskim studiują u nas młodzi ludzie z prawie 50 krajów świata” – mówi prof. T. Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Studia w systemie dualnym

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania stawia na praktyczny charakter kształcenia. Najnowszym rozwiązaniem realizującym tę ideę  ma zostać studiowanie w systemie dualnym, który umożliwia studentom łączenie nauki z odbywaniem płatnego (minimum 14000 zł na rękę) stażu w firmie. W I turze rekrutacji studia dualne oferowano na 6 ścieżkach kształcenia: marketing internetowy, programowanie, projektowanie UX, finanse i rachunkowość w zarządzaniu oraz: psychologia w zarządzaniu i biznes turystyczny. Najwięcej kandydatów złożyło podanie na programowanie. O jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.
Reklama
„Jesteśmy bardzo konkurencyjni jeśli chodzi o czesne w porównaniu z uczelnią niemiecką czy angielską, jednocześnie oferując bardzo wiele, na przykład prestiżowe certyfikaty IATA, ARCport, możliwość praktyk i staży w międzynarodowych firmach, takich jak  Lufthansa, Borg Warner, Pratt & Whitney i wielu innych. Wykładowcy, ludzie z doświadczeniem zawodowym i pedagogicznym, przyjeżdżają do nas z Niemiec, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Zapewniamy studentom studia na najwyższym europejskim poziomie – ta wieść rozeszła się po Polsce i po świecie, stąd tak wysokie zainteresowanie tymi studiami” – dodaje Magdalena Louis, Rzecznik Prasowy WSIiZ.

W WSIiZ na liście najpopularniejszych kierunków studiów I stopnia od kilku sezonów znajdują się: informatyka, grafika komputerowa, kosmetologia oraz logistyka. Dużym zainteresowaniem cieszy się także filologia angielska oraz jej odrębna ścieżka kształcenia –specjalizacja tłumaczeniowa z językiem chińskim. 

Bezpłatne studia

Prawie 10% kandydatów z Polski na studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) otrzymało stypendium "Bezpłatne studia dla najlepszych", w ramach którego skorzystają ze  stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego, od pierwszego semestru studiów. Kandydaci z zagranicy o bezpłatną naukę we WSIiZ będą walczyć we wrześniu. – Cieszy nas, fakt, że coraz więcej kandydatów z wysoką liczbą punktów z matury wybiera naszą uczelnię. W tym roku wręcz skokowo wzrosła średnia liczba punktów wśród tych, którzy złożyli podania na studia w języku angielskim – informuje Aneta Rozborska, z działu rekrutacji WSIiZ. 
 
„Cieszę się, że WSIiZ jest uczelnią pierwszego wyboru dla kandydatów na studia I stopnia. W tym roku zauważyliśmy, że maturzyści zaraz po otrzymaniu wyników matury przyszli złożyć do nas podania. Nie czekali zatem, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, na ostatni dzień rekrutacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja na studiach II stopnia – ci kandydaci bronią licencjat zwykle we wrześniu, dlatego wybierają studia dopiero w II turze rekrutacji. Na te podania zatem czekamy” – zachęca A. Rozborska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu zakończony

RZESZÓW. Zakończył się pierwszy etap odmulania rzeszowskiego zalewu. Kolejny etap rozpocznie się w połowie października. Wydobyty osad trafi do miejscowości Wola Dalsza.

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Reklama