Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

Dodano:

fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
fot. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania ogłosiła wyniki rekrutacji. Odnotowano rekordowe zainteresowanie studiami w języku angielskim. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się jeden z kierunków lotniczych uczelni.

Młodzi ludzie z najdalszych zakątków świata przyjadą w październiku kształcić się  w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania na specjalnościach oferowanych w języku angielskim: Aviation Management, International Management, Computer Graphics czy Logistics in Transport. Studenci z Indii, Maroka, Zimbabwe, Egiptu, Malezji, USA, Tajwanu, Kazachstanu, Turcji dołączą do studentów z Polski, którzy wybrali anglojęzyczne studia.

Studia pod patronatem Lufthansy

Dział rekrutacji WSIiZ zanotował 50% wzrost liczby kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. Największym zainteresowaniem cieszy się Aviation Management (Zarządzanie lotnictwem), elitarne studia I stopnia prowadzone pod patronatem Lufthansy – jedyne takie w Polsce i nieliczne w Europie.

„Z wyników rekrutacji jesteśmy zadowoleni, skoro po I turze przyjmiemy prawie 10% więcej studentów, niż rok temu. Wynik byłby jeszcze lepszy, gdybyśmy zliczyli kandydatów, którzy oczekują na wizy studenckie. Na studia anglojęzyczne mamy wielu chętnych z różnych zakątków świata. Dotarliśmy z naszą ofertą do najbardziej odległych miejsc – do Botswany, Indonezji, Sri Lanki czy Rwandy i również stamtąd przyjadą do nas nowi studenci. Od lat stawiamy na umiędzynarodowienie i teraz obserwujemy tego efekty. W  języku angielskim studiują u nas młodzi ludzie z prawie 50 krajów świata” – mówi prof. T. Pomianek, Prezydent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Studia w systemie dualnym

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania stawia na praktyczny charakter kształcenia. Najnowszym rozwiązaniem realizującym tę ideę  ma zostać studiowanie w systemie dualnym, który umożliwia studentom łączenie nauki z odbywaniem płatnego (minimum 14000 zł na rękę) stażu w firmie. W I turze rekrutacji studia dualne oferowano na 6 ścieżkach kształcenia: marketing internetowy, programowanie, projektowanie UX, finanse i rachunkowość w zarządzaniu oraz: psychologia w zarządzaniu i biznes turystyczny. Najwięcej kandydatów złożyło podanie na programowanie. O jedno miejsce ubiegało się ponad 4 kandydatów.
Reklama
„Jesteśmy bardzo konkurencyjni jeśli chodzi o czesne w porównaniu z uczelnią niemiecką czy angielską, jednocześnie oferując bardzo wiele, na przykład prestiżowe certyfikaty IATA, ARCport, możliwość praktyk i staży w międzynarodowych firmach, takich jak  Lufthansa, Borg Warner, Pratt & Whitney i wielu innych. Wykładowcy, ludzie z doświadczeniem zawodowym i pedagogicznym, przyjeżdżają do nas z Niemiec, Australii czy Stanów Zjednoczonych. Zapewniamy studentom studia na najwyższym europejskim poziomie – ta wieść rozeszła się po Polsce i po świecie, stąd tak wysokie zainteresowanie tymi studiami” – dodaje Magdalena Louis, Rzecznik Prasowy WSIiZ.

W WSIiZ na liście najpopularniejszych kierunków studiów I stopnia od kilku sezonów znajdują się: informatyka, grafika komputerowa, kosmetologia oraz logistyka. Dużym zainteresowaniem cieszy się także filologia angielska oraz jej odrębna ścieżka kształcenia –specjalizacja tłumaczeniowa z językiem chińskim. 

Bezpłatne studia

Prawie 10% kandydatów z Polski na studia I stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) otrzymało stypendium "Bezpłatne studia dla najlepszych", w ramach którego skorzystają ze  stypendium w wysokości 100% lub 50% czesnego, od pierwszego semestru studiów. Kandydaci z zagranicy o bezpłatną naukę we WSIiZ będą walczyć we wrześniu. – Cieszy nas, fakt, że coraz więcej kandydatów z wysoką liczbą punktów z matury wybiera naszą uczelnię. W tym roku wręcz skokowo wzrosła średnia liczba punktów wśród tych, którzy złożyli podania na studia w języku angielskim – informuje Aneta Rozborska, z działu rekrutacji WSIiZ. 
 
„Cieszę się, że WSIiZ jest uczelnią pierwszego wyboru dla kandydatów na studia I stopnia. W tym roku zauważyliśmy, że maturzyści zaraz po otrzymaniu wyników matury przyszli złożyć do nas podania. Nie czekali zatem, jak to miało miejsce we wcześniejszych latach, na ostatni dzień rekrutacji. Nieco inaczej wygląda sytuacja na studiach II stopnia – ci kandydaci bronią licencjat zwykle we wrześniu, dlatego wybierają studia dopiero w II turze rekrutacji. Na te podania zatem czekamy” – zachęca A. Rozborska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Rzeszów

Od 18 marca zmiany w rozkładzie kilku głównych linii komunikacji miejskiej. Linia 53 zawieszona

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w kursowaniu części linii autobusowych, jakie zaczną obowiązywać od 18 marca. 

Rzeszów

Rzeszowskie restauracje dowożą lekarzom "darmowe" jedzenie

RZESZÓW. Dzięki platformie organizującej zbiórki trzy organizacje postanowiły pomóc pracownikom służb medycznych w kraju, dostarczając im posiłki. W akcji udział biorą również restauracje i szpitale z Rzeszowa.

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Reklama